Łukasz Szewczyk01.02.2015 (17:36)12

Carlsberg pracuje nad biodegradowalną butelką

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w ramach panelu "Wasteless Supply", Grupa Carlsberg ogłosiła rozpoczęcie prac nad przełomową, pierwszą całkowicie biodegradowalną butelką.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 12 z 12)

Ekohipokryzja. A może po prostu zrobić butelki zwrotne ?
W wielu krajach tylko nie w Polsce są butelki zwrotne w powszechnym użyciu, a sklepy mają OBOWIĄZEK odbierać takie butelki bez pytania o paragon. Np. taka Coca-Cola w Polsce jest dostępna praktycznie tylko w śmierdzącym plastiku, a w innych krajach UE można kupić Coca-Colę w butelkach zwrotnych 0,2 l, 0,3 l, 0,5 l i 1,0 l
 0  
zdecydowana większość krajów ma tylko pojedyncze pojemności jako zwrotne butelki. a CC praktycznie wszędzie po za pojemnością 0,2l (szkło, puszka) oraz 0,33 (puszka) jest w plastiku. A że jest on zwrotny to już zupełnie inna para kaloszy.

W Polsce prawo wymaga, by każdy sprzedawca, który sprzedaje piwo X w butelkach zwrotnych przyjmował również takowe butelki tej konkretnej marki ale nie musi oddawać kaucji jeżeli nie chce albo klient nie przedstawi paragonu. Ma jedynie obowiązek przyjęcia butelek i nic więcej.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 4.02.2015 (23:58:48)
 0