Łukasz Szewczyk30.04.2015 (23:19)brak komentarzy

Rafael Nadal ambasadorem Kia Motors na kolejne pięć lat

Słynny tenisista Rafael Nadal ("Rafa") pozostanie globalnym ambasadorem marki Kia przez kolejne pięć lat, do 2020 roku. Obecność gwiazdy światowego sportu uświetni imprezy o charakterze międzynarodowym.
Rafael Nadal / Fot. KIA
Rafael Nadal / Fot. KIA
Ten pochodzący z Hiszpanii, wielce utalentowany tenisista (do niedawna numer jeden wśród światowych graczy i zwycięzca 14 turniejów wielkoszlemowych), występuje w roli ambasadora marki Kia od roku 2006. Rafael Nadal należy do grona najpopularniejszych sportowców w skali światowej.
Jak podano w czasie madryckiego "celebration party", "Rafa" będzie kontynuował promowanie nowoczesnych i znanych ze swej jakości samochodów Kia oraz młodzieńczy i dynamiczny wizerunek tej marki na całym świecie. Dwudziestoośmioletni tenisista ma wciąż uczestniczyć w globalnych kampaniach reklamowych Kia, wykorzystujących TV, prasę i media społecznościowe. Swą obecnością na imprezach o charakterze międzynarodowym, m.in. sponsorowanym przez Kia turnieju Australian Open oraz liczących się wystawach motoryzacyjnych - uświetni publiczny odbiór marki Kia. Podczas dziewięciu lat dotychczasowej współpracy z Kia, Nadal firmował różne przedsięwzięcia w różnych regionach świata: prowadził samochody w serii video-reklam Kia i był inicjatorem aukcji swojego pro_ceed'a na cele charytatywne.

- Rafa jest idealnym partnerem dla Kia, pomagając nam rozwijać markę na skalę światową. We wszystkim, czym się zajmuje, uosabia energię i dynamizm a więc to, co staramy się wkomponować w każdy model Kia. Jesteśmy niezwykle podekscytowani kontynuacją dalszej współpracy, w perspektywie co najmniej, kolejnych pięciu lat - mówi Thomas Oh, wiceprezydent i dyrektor operacyjny (COO) Kia Motors Corporation.

Rafael Nadal wszedł przebojem do świata profesjonalnego tenisa w roku 2001 jako zaledwie 15-latek. Jeszcze przed swymi 20 urodzinami zdobył 10 tytułów ATP (Stowarzyszenia Tenisistów Profesjonalnych), wyczyn niezrównany w erze turniejów Open - oraz odniósł 720 zwycięstw indywidualnych. French Open 2014 był jego ostatnim triumfem w turnieju wielkoszlemowym, zapewniając mu pozycję wicemistrza wszechczasów gry pojedynczej mężczyzn.

Partnerstwo Kia z Rafaelem Nadalem w Hiszpanii datuje się od roku 2004, kiedy to stał się on "twarzą" firmy w kampaniach marketingowych w telewizji i prasie propagujących markę Kia na rynku hiszpańskim.

Polecamy