Łukasz Szewczyk16.07.2015 (14:04)brak komentarzy

Żywiec Zdrój wciąż "Po stornie natury". Odnowi kolejne szlaki turystyczne

Ruszyła VII edycja programu "Po stronie natury", którego celem jest uwrażliwianie Polaków na kwestię dbania o środowisko naturalne. W tym roku dzięki programowi odnowionych zostanie blisko 150 km szlaków turystycznych, aby każdy mógł bezpiecznie cieszyć się pięknem Beskidów.
Żywiec Zdrój - Po stronie natury
Przyroda to wspólne dobro, które łatwo naruszyć, ale o które w prosty sposób można dbać. W ramach programu "Po stronie natury" od wielu lat konsekwentnie prowadzone są działania edukacyjne odpowiadające na realne potrzeby, we współpracy ze stałymi partnerami: Fundacją Nasza Ziemia, Lasami Państwowymi i PTTK. Do tej pory w jego ramach udało nam się posadzić w Beskidzie Żywieckim 5 mln drzew i odnowić ponad 300 km szlaków turystycznych.
- Szlaki turystyczne pełnią ważną rolę ekologiczną, pozwalając na odpowiedzialne obcowanie z naturą - zarówno dla człowieka i samej natury. W tym roku odnowimy kolejne 150 km tras m.in. w okolicach Szczyrku, Zawoi czy Buczkowic. Odnowimy stanowiska z drogowskazami, ustawimy tyczki na grani Babiej Góry, aby turyści mogli bezpiecznie wędrować w warunkach złej widoczności. Powstaną nowe stanowiska informacyjne z mapami, a Ośrodek Muzealny przy naszym schronisku na Markowych Szczawinach we współpracy z Babiogórskim Parkiem Narodowym doposażymy w elementy edukacji ekologicznej. W schroniskach górskich w Beskidzie Śląskim, Żywieckim, Sądeckim i Gorcach będzie eksponowany Kodeks Turysty, aby każdy mógł korzystać z przyrody bezpieczny dla siebie i dla niej sposób - mówi Jerzy Kapłon z Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK.

Na odświeżonej stronie internetowej programu www.postronienatury.pl trwa konkurs "Podziękuj naturze", w którym do wygrania jest weekend w SPA w otoczeniu górskiej natury oraz inne nagrody rzeczowe. Na zgłoszenia czekamy do końca lipca br. Na stronie znajdziemy również m.in. porady jak być po stronie przyrody na co dzień, nowe ciekawostki na znanej z poprzednich edycji wirtualnej mapie Beskidu Żywieckiego oraz interaktywną wyprawę w góry przygotowaną przez Anię i Jakuba, autorów bloga Podrozniccy.com, którzy wcielili się w rolę przewodników w specjalnym projekcie filmowym.

Za stworzenie strony internetowej oraz konkurs konsumencki "Podziękuj naturze" odpowiada VML Polska. Działaniami media relations VII edycji programu "Po stronie natury" prowadzi, podobnie jak w poprzednich edycjach, agencja Garden of Words.