Łukasz Szewczyk03.08.2015 (13:11)brak komentarzy

Nowe narzędzie dla blogerów i wydawców

RTB House wprowadza na rynek Boost the News - rozwiązanie umożliwiające blogerom i wydawcom pozyskiwanie reklamowego wsparcia dla publikowanych w sieci treści.
RTB House
Boost the News to narzędzie do zwiększania popularności wybranych artykułów. W jego ramach blogerzy i wydawcy mogą - za pośrednictwem przygotowanej w tym celu platformy - udostępniać swoim partnerom autorskie treści, a zainteresowani poczytnością wybranych publikacji wzmacniać ich zasięg. By to zrobić, partnerzy serwisu, korzystając z Boost the News, uruchamiają kampanię promocyjną. W efekcie reklamy artykułu wyświetlają się wszystkim internautom, którzy odwiedzili serwis z danym artykułem, ale nie zapoznali się z jego treścią. W ten sposób reklamodawcy zyskują możliwość szerzenia wartościowego contentu, a blogerzy i wydawcy dodatkowy kanał dochodu - za każdym razem, gdy dana treść jest promowana, jej twórca nie tylko w naturalny sposób zwiększa ruch w serwisie, ale również otrzymuje prowizję.
Jak podkreśla Michał Orzechowski, zarządzający Boost the News, codziennie w przestrzeni wirtualnej publikowanych jest setki czy nawet tysiące artykułów, większość jednak nie ma szansy trafić do wszystkich potencjalnie zainteresowanych tematyką. - Jesteśmy przekonani, że recenzja lub artykuł na temat nowego produktu czy usługi działa skuteczniej niż jakakolwiek forma reklamy. Stworzyliśmy więc mechanizm, który pozwala w łatwy sposób zwiększać zainteresowanie wybraną treścią, a dzięki temu docierać do większej grupy odbiorców - dodaje Orzechowski.

Boost the News funkcjonuje pod osobną marką. Do pracy nad jego rozwojem wydzielono w RTB House dedykowany zespół. Do tej pory narzędzie testowane było głównie przez blogerów z Polski. Obecnie trwają testy na pozostałych rynkach europejskich.