Łukasz Szewczyk19.08.2015 (16:25)2 komentarze

Zamień puste opakowanie na butelkę wody - letnia akcja Żywiec Zdrój

Ruszyła wakacyjna akcja, w ramach której na plaży miejskiej w Helu za pomocą specjalnego kontenera można wymienić puste opakowania po napojach na butelki schłodzonej wody Żywiec Zdrój. Akcja "Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie" potrwa do 23 sierpnia.
Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie
Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie
Turyści wypoczywający nad morzem za każdą zwróconą butelkę lub puszkę otrzymają niegazowaną wodę Żywiec Zdrój o pojemności 0,5l. Do maszyny recyklingowej można wrzucać puste, niezgniecione opakowania po napojach: z plastiku (PET), aluminium oraz szkła o pojemności od 0,2l do 2,5l.
- Poprzez tę akcję chcemy podkreślić, że segregowanie odpadów jest bardzo ważnym elementem dbania o naturę. Każde opakowanie podlegające recyklingowi, a więc szklana
i plastikowa butelka, a także aluminiowa puszka, może otrzymać drugie życie, jeśli trafi do odpowiedniego pojemnika. Niestety wciąż jest wiele osób, które nie segregują odpadów, nawet jeśli jest taka możliwość. Dlatego Żywiec Zdrój od wielu lat stara się uwrażliwiać Polaków na kwestię dbałości o naturę, a ta inicjatywa jest kolejnym, niestandardowym przykładem naszych działań
- mówi Michał Schilbach, Senior Brand Manager Żywiec Zdrój.

Akcji towarzyszy konkurs "Dziękuję naturze", w którym należy zrobić sobie zdjęcie z kontenerem i umieścić je w jednym z serwisów społecznościowych - Facebooku, Instagramie lub Twitterze - z hashtagiem #dziękujenaturze oraz krótkim, dowolnym podziękowaniem dla natury. W przypadku Facebooka post powinien być publiczny i należy go dodatkowo otagować znacznikiem @ŻywiecZdrój. Jury wybierze 25 najciekawszych odpowiedzi, które zostaną nagrodzone torbami na laptopy wykonanymi z tworzywa PET pochodzącego z recyklingu.

Akcję na plaży realizowaną pod hasłem "Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie" przygotowała Agencja K2.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Aluminiowe puszki to się same recyklingują przez meneli, emerytów i rencistów - żadna akcja nie jest do tego potrzebna.
 0  
za taką wodę to ja dziękuję ;) już kranówka ma więcej minerałów ;)
 1