Łukasz Szewczyk21.08.2015 (14:38)brak komentarzy

Nowy katalog IKEA 2016. Drobne rzeczy nadają życiu smak

W Polsce jest już dostępny nowy katalog IKEA 2016. Tegoroczna edycja poświęcona jest życiu w kuchni i wokół niej. To właśnie kuchnia jest sercem każdego domu, które w naturalny sposób przyciąga i łączy ludzi. Czas na gotowanie to czas na bycie razem.
Kuchnia to coś więcej niż miejsce przygotowywania posiłków. To przestrzeń, w której krzyżują się drogi wszystkich domowników. W niej toczy się nasze codzienne życie - wspólne chwile spędzone podczas porannej kawy, rodzinnego obiadu czy kolacji z przyjaciółmi. Kuchnia zbliża ludzi. Z badania "Polki same o sobie" wynika że największe zadowolenie z życia przynosi kobietom czas spędzany z bliskimi, a rodzina jest podstawowym źródłem codziennego szczęścia. Dla 85% Polek satysfakcja, którą z niej czerpią, jest warta więcej niż cokolwiek innego w życiu. Kiedy przyrządzanie dań sprawia nam radość, zyskujemy czas na małe rzeczy, które wbrew pozorom mają dla nas ogromne znaczenie. O tym właśnie opowiada katalog IKEA 2016. O życiu w kuchni i wokół niej - o celebrowaniu chwil, dzięki którym panuje harmonia i o znajdowaniu czasu na drobne rzeczy, które nadają życiu smak.
Ikea - katalog 2016
Ikea - katalog 2016
- Wiedza o tym, jak wygląda życie w kuchni i wokół niej, pozwala nam na tworzenie w sklepach ekspozycji zupełnie różnych kuchni. Wszystkie są bardzo funkcjonalne. Stanowią odpowiedź na codzienne wyzwania i są dopasowane do różnych stylów życia. Aż 70 % Polaków ma kuchnię o powierzchni od 6 do 15 m2. Chcemy pokazać, że nawet z bardzo małych pomieszczeń można stworzyć kuchnię, która będzie miejscem codziennych spotkań domowników i celebrowania posiłków, przyjaznym dla wszystkich - powiedział Rafał Drosik, ekspert IKEA ds. badań rynku.

Coraz więcej ludzi chce mieć świadomość, co je i skąd pochodzi żywność, którą spożywają. Jak jest produkowana i czy na pewno jest zdrowa. IKEA pokazuje, że możemy wpłynąć na te rzeczy. W najnowszym katalogu poświęca dużo uwagi na uprawianie w domu produktów, które trafiają na nasze stoły. Prezentuje rozwiązania pomocne w domowej hodowli własnych roślin zarówno w kuchni, jak i na balkonie. IKEA udowadnia, że własne uprawy nawet na niewielką skalę mogą być nie tylko przyjemne, ale również proste.

Tegoroczny katalog to również kwestie związane z obróbką żywności i segregacją odpadów. IKEA zwraca uwagę na mądre przechowywanie jedzenia oraz segregowanie resztek pokarmów trafiających do kosza. Podsuwa łatwe rozwiązania gromadzenia i organizacji żywności, by zmniejszyć ilość odpadów. Dzięki temu podpowiada, jak można żyć w sposób bardziej zrównoważony, nie zmieniając zbyt wiele.

W tym roku katalog IKEA 2016 liczy 324 strony. Zostanie wydrukowany w nakładzie ponad 219 milionów egzemplarzy na papierze z certyfikatem FSC i będzie dostępny na 49 rynkach.
Po raz pierwszy katalog w pełnej wersji będzie również dostępny w Maroku i Korei Południowej. W Polsce jego tegoroczna odsłona obchodzi swoje dwudziestolecie.