Łukasz Szewczyk30.09.2015 (20:03)2 komentarze

Więcej widzów Ekstraligi żużlowej w nSport+

W minioną niedzielę odbyły się decydujące mecze tegorocznego sezonu żużlowej PGE Ekstraligi. Rozstrzygające o losach mistrzostwa Polski spotkanie FOGO Unii Leszno z Betard Spartą Wrocław zgromadziło w nSport+ 215 tys. widzów. Całe rozgrywki oglądało w kanałach nc+ średnio 143,5 tys. kibiców.
żużel w nc+
W niedzielę tytuł mistrza Polski zapewniła sobie drużyna FOGO Unii Leszno, która zremisowała z Betard Spartą Wrocław 45:45. Mogła jednak świętować sukces dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu różnicą 10 punktów. Tym samym srebrne medale przypadły ekipie z Dolnego Śląska. Brąz wywalczyła Unia Tarnów, która w dwumeczu okazała się lepsza od KS Toruń.
Transmisję z Leszna obejrzało w nSport+ blisko 215 tys. widzów. To kolejny świetny wynik oglądalności PGE Ekstraligi w tym sezonie. W całych rozgrywkach mecze najlepszej żużlowej ligi świata na antenie kanału śledziło średnio 143,5 tys. kibiców, co jest znaczącym wzrostem w stosunku do średniej 128 tysięcy z poprzedniego sezonu. Najchętniej oglądane spotkanie obecnych rozgrywek - pierwszy mecz finałowy, który odbył się 20 września - obejrzała rekordowa widownia - 259 tysięcy. To najwyższy wynik w historii transmisji PGE Ekstraligi na antenach nc+. Dla porównania w zeszłym sezonie rekordowa liczba kibiców wyniosła 226 tysięcy.

Istotny skok oglądalności zanotował również emitowany w nSport+ w niedzielne wieczory "Magazyn PGE Ekstraligi". Średnia widownia programu wyniosła ponad 58 tysięcy. W poprzednim sezonie kształtowała się na poziomie 25 tysięcy. Rekordowy odcinek obejrzało 108 tysięcy fanów czarnego sportu - o 34 tysiące więcej niż przed rokiem.

- Speedway z roku na rok staje się w nc+ coraz popularniejszy. Jestem przekonany, że oprócz świetnego poziomu sportowego, wpływ na to ma również sposób, w jaki pokazujemy ten fantastyczny sport na naszych antenach. W poprzednim sezonie zanotowaliśmy rekordowe wyniki oglądalności, które w zakończonych niedawno rozgrywkach zostały jeszcze znacząco poprawione. Bardzo nas to cieszy i obliguje do dalszej ciężkiej pracy, która w imieniu całej redakcji żużlowej mogę kibicom obiecać - mówi Michał Jarocki, dyrektor ds. sportu platformy nc+.

Platforma nc+ posiada wyłączne prawa do transmisji polskiej ligi żużlowej do 2018 roku.

Wielkim zwieńczeniem sezonu będzie Gala PGE Ekstraligi, na której nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy i trenerzy. Uroczystość wręczenia Szczakieli (statuetki nawiązujące do nazwiska wybitnego zawodnika Jerzego Szczakiela) odbędzie się 12 października w warszawskim hotelu Hilton i będzie transmitowana w nSport+ od godz. 20:00.

Komentarze (1 - 2 z 2)

średnia oglądalność NICE PLŻ to 174 tys. widzów na mecz. nc+ nie ma się z czego cieszyć.
 0  
średnia oglądalność NICE PLŻ to 174 tys. widzów na mecz. nc+ nie ma się z czego cieszyć.
TVP Regionalna + TVP Sport = 2 anteny i dostęp w całej Polsce Nice PLŻ. :-)
 0