Łukasz Szewczyk27.10.2015 (9:05)brak komentarzy

Ruszyła wielka akcja charytatywna dla Darcy'ego Warda

PGE Polska Grupa Energetyczna oraz fundacja Polskiego Związku Motorowego organizują wielką aukcję, której celem jest zebranie funduszy na leczenie Darcy'ego Warda - zawodnika, który uległ poważnemu wypadkowi podczas meczu PGE Ekstraligi. W akcję charytatywną włączają się popularni sportowcy wszystkich dyscyplin sportowych.
Ruszyła wielka akcja charytatywna dla Darcy'ego Warda
Akcja wystartowała 24 października. Tego dnia uruchomiona została dedykowana akcji platforma aukcyjna w serwisie charytatywni.allegro.pl/4darcy. Każdy ze sportowców, który chce dołączyć do akcji, powinien przekazać przedmiot na aukcję, a następnie udostępnić ją na swoich profilach społecznościowych z hashtagiem #4Darcy, jednocześnie zapraszając kolejnych sportowców do włączenia się w zbiórkę. Dochód z aukcji będzie przekazany na rehabilitację Darcy'ego Warda.
- Angażujemy sportowców i całe środowisko sportowe do wzięcia udziału w akcji pod hasłem #4Darcy i przekazania przedmiotów na aukcję charytatywną, aby pomóc Darcy'emu Wardowi i pokazać swoją solidarność z zawodnikiem w ciężkich dla niego chwilach. Głównym motorem i twarzą akcji będzie Mariusz Wlazły, a ze środowiska żużlowego będzie go wspomagał Maciej Janowski. Zestaw osobowości świata sportu, które na starcie włączyły się do akcji, już dziś jest imponujący. Jesteśmy przekonani, że akcja nabierze jeszcze większego rozpędu i pokażemy Darcy'emu Wardowi, że może na nas liczyć - mówi Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Celem organizatorów akcji jest włączenie w nią nie tylko sportowców, ale także wszystkich, którzy chcą pomóc Darcy'emu Wardowi - nie tylko kibiców speedway'a. Każdy może wziąć udział w licytacji i oznaczając wpis hashtagiem #4Darcy rzucić wyzwanie kolejnej osobie. Darcy Ward to 23-letni australijski żużlowiec, który z sukcesami startował w polskiej PGE Ekstralidze. 23 sierpnia 2015 roku uległ poważnemu wypadkowi podczas meczu, w wyniku którego zdiagnozowano przerwanie rdzenia kręgowego. To wydarzenie poruszyło nie tylko fanów żużla, a wyrazy wsparcia przekazało Darcy'emu wielu znanych sportowców. Rehabilitacja Ward'a będzie bardzo kosztowna i w związku z tym pojawiają się oddolne inicjatywy, które mają pomóc ją wesprzeć.

Akcję organizuje PGE Polska Grupa Energetyczna, która jednocześnie jest sponsorem tytularnym PGE Ekstraligi. Przy organizacji akcji PGE współpracuje ściśle z fundacją Polskiego Związku Motorowego, a także z Ringier Axel Springer, portalem Onet, platformą NC+ i Radiem ZET.


Każda z aukcji będzie trwała 2-3 tygodnie i będą one uruchamiane na platformie charytatywni.allegro.pl/4darcy w kolejnych odsłonach wydarzenia. Lista przedmiotów wystawionych w licytacji będzie sukcesywnie rozszerzana o przedmioty przekazane przez sportowców włączających się do akcji.