Łukasz Szewczyk22.11.2017 (15:44)brak komentarzy

AMS wprowadza nowe wiaty przystankowe dla Poznania. "Ulica zyskała nowy wyraz estetyczny"

Agencja reklamy zewnętrznej AMS oficjalnie zaprezentowała nowe modele wiat przystankowych dla Poznania, które która pojawiły się po remoncie torowiska tramwajowego na ul. Królowej Jadwigi. Są nowoczesne, rozświetlające przestrzeń
Nowe wiaty w Poznaniu / Fot. AMS
Nowe wiaty w Poznaniu / Fot. AMS
Po remoncie torowiska w ciągu Królowej Jadwigi w Poznaniu ulica rozświetliła się dzięki pięciu wiatom przystankowym wzniesionym przez AMS. Są to prototypowe wiaty premium o nazwie Warta, których ostateczny projekt stworzony został na podstawie wytycznych opracowanych przez Urząd Miasta.
- Dzięki tym wiatom ulica zyskała nowy wyraz estetyczny - ocenia Maciej Wudarski zastępca Prezydenta Miasta Poznania. - Wiaty mają nowoczesny design, a po zmroku są dobrze oświetlone, co podnosi bezpieczeństwo pasażerów i komfort oczekiwania - dodaje.

Ostateczny wizerunek wiat wpisuje się w wytyczne opracowane przez Zarząd Transportu Miejskiego i Plastyka Miasta. - Opracowaliśmy dwa rozwiązania. jedno z nich typu Warta to droższa wersja rozświetlająca miasto. Drugi wariant typu Warta Slim ma podobne założenia estetyczne, ale jest tańszy i bez oświetlenia, przeznaczony do ciągów poza śródmieściem, w miejscach bardziej peryferyjnych. Taką wiatę ostatnio ustawiliśmy na przystanku IPN przy ul. Rolnej - wyjaśnia Piotr Libicki, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Estetyki Miasta

Nowe wiaty w Poznaniu / Fot. AMS
Nowe wiaty w Poznaniu / Fot. AMS
Nowe wiaty odpowiadają na zapotrzebowanie mieszkańców nowoczesnych miast europejskich, a ich producentem jest firma Tejbrant Polska. - W projektowaniu wiat wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania - przekonuje Marek Kuzaka, prezes AMS. - Do oświetlenia wnętrza wiaty, rozkładu jazdy, znaku przystankowego oraz gablot reklamowych zastosowaliśmy energooszczędną technologię LED. Wiaty mogą też, w zależności od potrzeb, być wyposażone w dodatkowe urządzenia multimedialne takie, jak WiFi czy mp3. Jesteśmy gotowi do dalszej współpracy z Poznaniem oraz instalowania wiat typu Warta i Warta Slim na szerszą skalę - deklaruje prezes Kuzaka.

Wiaty mają konstrukcję segmentową opartą na systemowych profilach aluminiowych, co umożliwia przygotowanie wiat dostosowanych do kształtu i wielkości przystanku.