Łukasz Szewczyk04.12.2017 (12:32)brak komentarzy

Uruchamiająca zmysły kampania "Przystanek Wyspiański"

W 110. rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego w ośmiu największych miastach pojawiły się wyjątkowe przystanki. Można na nich podziwiać reprodukcje dzieł Wyspiańskiego oraz "uruchomić zmysły".
Przystanek wyspiański
Specjalnie przygotowane przystanki AMS towarzyszą wystawie "Wyspiański", którą można oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystrój wiat został zaaranżowany fragmentami dzieł Stanisława Wyspiańskiego. Każda z nich jest wyposażona w WiFi, po którego uruchomieniu pojawia się landing page "Przystanek Wyspiański". Kieruje on na stronę Muzeum Narodowego, z której można pobrać materiały dedykowane wystawie. Dodatkowo dzięki wbudowanym w wiaty urządzeniom mp3, można wysłuchać przewodnika po wystawie, a na przystankach w Krakowie i Poznaniu - poczuć kwiatowy zapach nawiązujący do motywów pojawiających się często w polichromiach i witrażach Wyspiańskiego.
- Zaproponowaliśmy Muzeum Narodowemu wyjście z wystawą na ulicę i rozszerzenie jej oddziaływania poza sferę czysto wizualną. Przyda się więc nie tylko wzrok, ale także słuch i węch - mówi Grażyna Gołębiowska, dyrektor marketingu AMS. - Przystanek to doskonałe miejsce do łączenia reklamy i technologii w rozwiązania, które umożliwiają wywołanie zainteresowania, a w konsekwencji zaangażowania i interakcji odbiorców - dodaje Grażyna Gołębiowska.

Na każdym z przystanków znajdują się naklejki z informacjami o materiałach dostępnych do pobrania. Ponadto Muzeum Narodowe zaplanowało aplikację "Szlak Stanisława Wyspiańskiego", dzięki której będzie można poznać wiele ciekawostek z życia artysty. Gdzie urodził się Stanisław Wyspiański? Dla kogo celowo zaprojektował niewygodne meble? - odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać korzystając z aplikacji dostępnej do pobrania również na krakowskich przystankach AMS.

"Przystanek Wyspiański" można znaleźć w następujących miastach:
• Katowice, ul. Roździeńskiego, Uniwersytecka
• Kraków, Plac Inwalidów
• Kraków, Filharmonia
• Łódź, ul. Sienkiewicza, Galeria
• Poznań, ul. Towarowa, al. Niepodległości (Święty Marcin)
• Szczecin, Wyszyńskiego, Most Długi (kierunek Brama Portowa)
• Gdańsk, Podwale Grodzkie (Dworzec PKP, Wałowa)
• Warszawa, Hotel Bristol 02
• Wrocław, ul. Łącznik-Stawowa, Kołłątaja (Borowska)

Pomysłodawcą i mecenasem projektu jest AMS - partner wystawy "Wyspiański" realizowanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie.