Łukasz Szewczyk02.07.2018 (12:07)2 komentarze

Jak zostać kultowym burgerem? McDonald's Polska świętuje pięćdziesięciolecie Big Maca

Najsłynniejszy burger świata obchodzi w tym roku 50. Urodziny. Oprócz burgerów Mac Jr i Grand Big Mac oraz loterii z cennymi nagrodami na fanów Big Maca czekają z tej okazji również aktywacje w digitalu.
50 lat Big Maca
Świętowanie 50. urodzin Big Maca nabiera rozpędu. Do katalogu urodzinowych atrakcji dołączają aktywacje na Facebooku: chatbot, gra i specjalna, okolicznościowa maska, dzięki której każdy choć na chwilę może poczuć się jak Big Mac.
Dzięki dostępnemu na fanpage'u McDonald's chat botowi, użytkownik będzie miał wyjątkową możliwość porozmawiania z samym brand hero marki. Kultowy Big Mac odpowie na pytania dotyczące swojej historii, uraczy rozmówców smakowitymi anegdotami na swój temat, a także zachęci do dalszej urodzinowej zabawy.

Wzorowana na kultowym tetrisie gra pozwoli natomiast sprawdzić swój refleks, a także wiedzę na temat składników obchodzącego jubileusz burgera. Zadaniem użytkownika będzie ułożenie 4 Big Maców®, oczywiście w odpowiedniej kolejności niezmiennych składników. W ramach gry prowadzony będzie także ranking z wynikami użytkowników.

Na fanów Big Maca czeka jeszcze jedna atrakcja - maska, za pomocą której każdy będzie mógł na chwilę zamienić się w Big Maca. Efekt dostępny będzie z poziomu relacji na Facebooku. Zdjęcie będzie można udostępnić, wysłać znajomym lub po prostu je zapisać. Maskę komunikacyjnie wesprą również wybrani influencerzy.

Koncepcję działań digitalowych przygotowała dla McDonald's agencja 24/7Communication.

W ramach 50. Urodzin Big Maca od 7 czerwca we wybranych restauracjach McDonald's można również spróbować limitowanych burgerów Mac Jr oraz Grand Big Mac, a 11 czerwca ruszyła urodzinowa loteria "Loteria 50 lat Big Mac", która potrwa do 17 lipca. Do wygrania m.in. samochody Toyota Yaris i inne cenne nagrody, takie jak: telewizory Samsung, smartfony Huawei, vouchery na wakacje o wartości 10 000 zł, głośniki Sony, a także oryginalne gadżety z logiem Big Maca - plecaki i skarpety.

Komentarze (1 - 2 z 2)

a to wszystko , żeby promować pełną cholesterolu kupę bez smaku...
 1  
Kolejne sprostowanie - McDonald to NIE SĄ RESTAURACJE, a BARY SZYBKIEJ OBSŁUGI bądź BISTRA. W restauracji jest obsługa kelnerska, zastawa stołowa z porcelany, szkła i stali, drukowane menu dla każdego klienta i wybór alkoholi!
 3