Łukasz Szewczyk06.07.2018 (15:59)3 komentarze

Nowa akcja McDonald's. Ciastko owsiane wspiera Fundację Ronalda McDonalda

Od środy (4 lipca 2018 roku) dochód z każdego zakupionego w McDonald's ciastka owsianego zostanie przekazany Fundacji Ronalda McDonalda. Pieniądze są zbierane na budowę drugiego Domu Ronalda McDonalda w Polsce. Akcja dotyczy wszystkich restauracji, które posiadają ciastko w sprzedaży i potrwa aż do odwołania.
Fundacja Ronalda McDonalda - ciastko
Według najnowszych badań blisko 40% Polaków ocenia warunki bytowe rodziców na oddziałach dziecięcych jako złe, a 14% uważa je nawet za bardzo złe. Naprzeciw tym problemom staje Fundacja Ronalda McDonalda, która już od 16 lat wspiera rodziców chorych dzieci w nierównej walce z chorobą zapewniając im pokoje rodzinne w wybranych szpitalach czy miejsce w Domu Ronalda McDonalda, bezpłatnym hotelu dla rodziców w Krakowie. Aby wspomóc Fundację w jej odpowiedzialnych zadaniach, McDonald's postanowił przekazać na jej konto cały dochód ze sprzedaży ciastka owsianego. Pieniądze mają wspomóc budowę drugiego Domu Ronalda McDonalda w Polsce. Akcja ruszyła w środę 4 lipca
i potrwa aż do odwołania.
Fundacja Ronalda McDonalda to ogólnopolska fundacja należąca do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Misją, która przyświeca jej od samego początku, jest sprawienie "aby rodzina mogła być razem". W centrum jej uwagi znajduje się natomiast profilaktyka zdrowotna dzieci oraz wsparcie dla rodziny w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków. Jej flagowym przedsięwzięciem jest Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, czyli blisko 1300 m² powierzchni, która została z wielką troską przystosowana do potrzeb rodziców. Dzięki niemu mają oni szansę odpocząć, przygotować posiłek czy wykonać inne podstawowe czynności, jak np.: pranie. Drugą ważną pozycją w programie Fundacji są Pokoje Rodzinne znajdujące się w szpitalach pediatrycznych, gdzie opiekunowie chorych dzieci mogą skorzystać z wygodnych łóżek, wyposażonych w komplety nowej pościeli, kuchni oraz łazienek przygotowanych na oddziałach. Co miesiąc przybywa też w placówkach w całej Polsce, fundowanych przez fundację łóżek, dzięki którym rodzic może być ze swoim dzieckiem cały czas.

Komentarze (1 - 3 z 3)

ciekawe ile chemii będzie w tym ciastku
 1  
"Produkowane z ciasta wysoko mrożonego" - czyli nawet nie leżało obok ciastek! Ponadto MakDonald TO NIE RESTAURACJA, a BAR SZYBKIEJ OBSŁUGI bądź BISTRO. W restauracji jest obsługa kelnerka, zastawa stołowa ze szkła, porcelany i stali nierdzewnej, drukowane menu dla każdego klienta i wybór różnych alkoholi. U Donalda NIE MA NIC Z POWYŻSZYCH!
 0  
A kto to k..a jest Fundacja Ronalda McDonalda i czym się zasłużyła w kraju nad Wisłą?
 3