Łukasz Szewczyk04.09.2018 (15:42)8 komentarzy

Z którym politykiem Polacy poszliby na piwo? Najchętniej z Robertem Biedroniem (raport)

Robert Biedroń, Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski - z tymi politykami Polacy najchętniej napiliby się piwa. Grupa Żywiec już po raz czwarty przeprowadziła badanie "Z kim na piwo", sprawdzając na ogólnopolskiej próbie respondentów, z którymi prezydentami i kandydatami na prezydentów polskich miast najchętniej wybralibyśmy się na piwo.
Robert Biedroń / fot. Łukasz Capar / UM Słupsk
Robert Biedroń / fot. Łukasz Capar / UM Słupsk
Pierwsze miejsce w najnowszej edycji zajął prezydent Słupska Robert Biedroń, którego wskazało aż 32 proc. respondentów. Podium uzupełnili kandydaci na prezydenta stolicy - Patryk Jaki, z wynikiem 15 proc. oraz Rafał Trzaskowski, zdobywając 13 proc. głosów

Z którym prezydentami lub kandydatami na prezydentów Polacy najchętniej wybraliby się na piwo?
Z którym prezydentami lub kandydatami na prezydentów Polacy najchętniej wybraliby się na piwo?
Kolejne miejsca w jesiennej edycji badania zajęli politycy związani z Krakowem - chęć wypicia piwa z Małgorzatą Wassermann, kandydatką na prezydenta tego miasta, zadeklarowało 12 proc. ankietowanych, a z Jackiem Majchrowskim obecnie pełniącym to stanowisko - 10 proc. respondentów. Co dziesiąty ankietowany wskazał także prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Na siódmej pozycji z wynikiem 9 proc. znalazła się Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, a tuż za nią obecnie urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, także otrzymując 9 proc. głosów. Pierwszą dziesiątkę zamykają kolejno Sławomir Nitras, kandydat na prezydenta Szczecina (7 proc.), Piotr Adamowicz, prezydent Gdańska (7 proc.) oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania (6 proc.).
Wyniki samorządowej edycji rankingu wskazują też, że chociaż Polacy w większości chcą napić się piwa z obecnie urzędującymi prezydentami miast, to kandydaci na prezydentów (Patryk Jaki, Rafał Trzaskowski oraz Małgorzata Wassermann) cieszą się szczególnym zainteresowaniem zajmując miejsca w czołówce rankingu.

To już czwarta edycja rankingu "Z kim na piwo", po raz pierwszy uwzględniająca wyłącznie prezydentów i kandydatów na prezydentów polskich miast. Samorządowcy, którzy znaleźli się na podium tegorocznego rankingu, byli równie chętnie wskazywani przez ankietowanych w styczniowej edycji badania koncentrującej się na ogólnopolskich politykach. Wtedy Robert Biedroń zajął drugie miejsce zdobywając 44 proc. głosów, ustępując Prezydentowi Andrzejowi Dudzie z 47 proc. wynikiem. Rafała Trzaskowskiego wskazało 30 proc. respondentów, a Patryka Jakiego 27 proc.

"Z kim na piwo" to cykliczne badanie Grupy Żywiec badające sympatie Polaków względem osób publicznych, polityków oraz liderów opinii publicznej. Edycja "Z kim na piwo w samorządach" powstało na zlecenie Grupy Żywiec przy wsparciu agencji badawczej SW Research. Badanie CAWI przeprowadzone wśród 2101 internautów w wieku powyżej 18 lat. Badanie zostało zrealizowane w dniach 20-26 lipca 2018 na ogólnopolskiej próbie respondentów, dobranej z uwzględnieniem proporcji ludności poszczególnych województw.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Chyba na wielkie kubanskie cygaro.
 11  
Osoba pijana dupa sprzedana hehehe
 9  
To ja czekam na wyniki badań (o ile takie badania będą) pt. Z kim na wódke?
 11  
Hania tylko 9% ? coś słabo
 2  
Z cyklu RODZINA NA SWOIM

msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/szwagier-premiera-dostał-posadę/ar-BBMR7rs?MSCC=1536073281&ocid=spartandhp
PISgromca totalnie rozpasanej władzy 4.09.2018 (17:03:59)
 8  
Niech się wypowie na temat lepoake Prokuratura bada sprawę molestowania dziewczynek w Miejskim Ośrodku Kultury. Według pogłosek niepokojące sygnały dobiegały do Ratusza w Słupsku od dawna, ale nikt nie zareagował.

34-letni Paweł K. (znany w całej Polsce tancerz i instruktor tańca w Ośrodku Kultury w Słupsku) trafił do aresztu na początku maja. Wyszło wtedy na jaw, że od pewnego czasu rozpija dzieci i współżyje z 13 i 14-latką. Pod pewnymi warunkami, po zaledwie 2 tygodniach został jednak wypuszczony.

Podejrzewany o okrutne przestępstwa mężczyzna wciąż jest na wolności. Do urzędników miały trafiać jakieś anonimowe donosy. Nie zrobiono jednak nic i teraz władze miasta też niechętnie komentują całą sprawę.

Mieszkańcy Słupska są przerażeni faktem, że zaraz po wypuszczeniu na wolność, mężczyzna udał się do Ośrodka Kultury, gdzie przebywały m.in. pokrzywdzone przez niego dzieci.

image
Centrum Słupska. fot. Wikimedia/Michał P.

Według tygodnika "Polityka" Robert Biedroń jest krytykowany w Słupsku nie tylko za aferę pedofilską, ale również za odrzucenie propozycji Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie w Urzędzie Miasta anonimowej ankiety antymobbingowej.

Trzeci problem Biedronia, dotyczy jego sporu z politykami Platformy Obywatelskiej. Obie strony poważnie rozważały współpracę przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, jednak pomysł upadł, a relacje mocno się zaostrzyły.

źródło: WP.PL, Polityk

A tak sero to brałbym się z nim na piwo a, wiadomo że ludzie różne się po pijaku zachowuja....
 7  
Oj, coś mi się wydaje, że mają na niego jakieś kwity..... Ta nagła i niespodziewana rezygnacja z kandydowania na prezia Słupska i niejasne, dziwaczne plany na przyszłość, nie mogą być przypadkowe :-) ________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1