Łukasz Szewczyk20.09.2018 (10:28)1 komentarz

Tulia, Łąki Łan i Bum Bum Orkestar na Urodzinach Żubra

Źródło Żubra bije na Podlasiu i to właśnie tam Żubr będzie świętował swoje urodziny.
W niedzielę (23 września 2018 roku) Król Puszczy zaprosi wszystkich do urodzinowego stołu w Białymstoku. Przybyli goście mogą liczyć na niezapomnianą zabawę - wszak nie od dziś wiadomo, że "bal można oprzeć na Żubrze".
Urodziny Żubra
Urodziny Żubra to pierwsze takie wydarzenie organizowane przez markę na Podlasiu. W ten sposób Żubr chce uczcić piwowarską tradycję swojego matecznika, Browaru Dojlidy, który kończy w tym roku 250 lat.
Urodziny Żubra - plakat
Urodziny Żubra - plakat
Marka przygotowała dla mieszkańców regionu wiele atrakcji. Impreza rozpocznie się uroczystym odszpuntowaniem beczki świeżo uwarzonego Żubra. Piwo będzie serwowane przy długim urodzinowym stole, który pomieści aż 250 osób. Goście będą mogli również spróbować specjałów podlaskiej kuchni i podszkolić się w przygotowywaniu tradycyjnych, lokalnych dań pod okiem Jerzego Nogala, który poprowadzi warsztaty kulinarne.

Marka, która czerpie z ponad dwustuletniej tradycji piwowarskiej, przybliży ją mieszkańcom na multimedialnej ściance pokazującej dzieje Browaru Dojlidy oraz historię powstania Żubra. Natomiast żubra jako mieszkańca Puszczy Białowieskiej będzie można podziwiać na zdjęciach Krzysztofa Oniknijuka, artysty fotografa i przyrodnika.

Żubr zaprosi Podlasian nie tylko do stołu, ale i do tańca. Urodzinowej potańcówce przygrywać będzie Bum Bum Orkestar, a wieczorem na scenę wyjdą znane i lubiane zespoły: Tulia oraz Łąki Łan. Zamiast tradycyjnego "Sto lat" urodzinowi goście odśpiewają hymn skomponowany specjalnie na tę okazję przez maestro Jerzego Maksymiuka.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Żubry - najpopularniejszy napój powopodobny wśród meneli w mojej okolicy.
 6