Łukasz Szewczyk04.01.2019 (15:11)9 komentarzy

McDonald's testuje papierowe słomki

W poniedziałek (7 stycznia 2019 roku) w wybranych lokalach polskiej sieci McDonald's wprowadzi możliwość wyboru papierowej słomki. Polski rynek jest jednym z kilkunastu, na których marka testuje rozwiązania, mogące zastąpić słomki wykonane z plastiku.
McDonald’s testuje papierowe słomki
Test potrwa od 7 do 27 stycznia 2019 roku w restauracjach McDonald's: Warszawa, ul. Świętokrzyska 3; Katowice, ul. Stawowa 5; Poznań, ul. Grunwaldzka 104 c; Gdańsk, ul. Bażyńskiego 2; Wrocław, Rynek 30; Mrągowo. Goście będą mogli wybrać standardową słomkę z plastiku, słomkę z papieru lub całkowicie zrezygnować ze słomki.
- Słomki ze względu na swój mały rozmiar są trudne do wychwycenia przez systemy segregacji odpadów i dlatego nie są poddawane segregacji i recyklingowi w takim stopniu, jak inne odpady plastikowe. W minionym roku dużo mówiło się o tej kwestii. To jednak tylko jeden z aspektów szerszego tematu opakowań jednorazowych, na którym się skupiamy w ramach strategii Scale For Good - mówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska.

W 2018 roku sieć wspólnie ze Starbucks oraz grupą inwestycyjną Closed Loop Partners rozpoczęła program "NextGen Cup Challenge" - inicjatywę skierowaną do innowatorów służącą opracowaniu nowego typu kubka jednorazowego, który w całości będzie nadawał się do recyklingu. Wyniki zostaną ogłoszone w lutym 2019 roku. Siedmiu zwycięzców otrzyma dotacje na wdrożenie, w wysokości nawet do 1 miliona dolarów.

Już teraz w większości polskich lokali sieci znajdują się kosze do segregacji odpadów. Wszystkie opakowania papierowe, serwety na tace czy serwetki wykonane są z papieru z certyfikatem odpowiedzialnej gospodarki leśnej FSC.

Strategia Scale For Good zakłada również znaczące redukcje emisji gazów cieplarnianych związanych z działaniem restauracji, biur (o 36%) i systemu dostaw (o 30%). Ponad 65% lokali polskiej sieci jest zasilanych energią ze źródeł odnawialnych.

Komentarze (1 - 9 z 9)

McDonalds TO NIE RESTAURACJE, A BARY SZYBKIEJ OBSŁUGI!!! W restauracjach jest obsługa kelnerka, metalowa i porcelanowa zastawa stołowa, wybór alkoholi itp. itd.
 12  
Restauracja – lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym konsumpcja odbywa się przy stolikach.

W McD jedzenie do stolika moze ci przynieś pracownik wystarczy powiedzieć przy kasie lub wybrać w automacie taką opcję. Sztućce tez masz tylko ze plastikowe. Nie wszystkie restauracje oferować muszą alkohol.
 5  
Restauracja – lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym konsumpcja odbywa się przy stolikach.
Rozumiesz to co wyżej zacytowałeś? Siadam przy stoliku, po chwili pojawia się obsługa i podaje mi menu pytając przy okazji co sobie życzę do picia.
Dalej nie będę Ci tłumaczył jak to wygląda. Idź do RESTAURACJI to sam się przekonasz!
Sztućcami plastikowymi to ja mogę kiełbachę na wiejskim festynie podjadać, a nie konsumować w Restauracji.
 10  
nie pamiętam kiedy ostatnio byłem w McD ?? jakieś może 20 lat temu ...
 2  
Chwalisz sie, czy żalisz? -_-
 3  
stwierdzam fakt -_-
 2  
co to ma wspólnego z mediami???? Szewczyk, patrz, co kopiujesz i wklejasz.
 0  
uwielbiam Big Faka
 0  
 Due
Chwalisz sie, czy żalisz? -_-
Chwale się. Plastkikowe słomki to żadne papierowe
 0