Łukasz Szewczyk19.03.2019 (9:22)34 komentarze

Polscy sportowcy w kampanii przeciw homofobii

Co łączy gwiazdę piłki nożnej, mistrzynię świata w żeglarstwie i mistrza świata w brazylijskim Jiu-jitsu? To samo, co mistrza Polski w Muay Thai, pływaczkę paraolimpijską, wicemistrza Europy w Jiu-jitsu i trenera MMA. Cała siódemka, jako pierwsi sportowcy i sportsmenki w Polsce wzięli udział w kampanii #SportPrzeciwHomofobii wyrażając swój sprzeciw wobec homofobii w środowisku sportowym.
Grzegorz "Griszka" Sobieszek w kampanii #sportprzeciwhomofobii / Fot. KPH
Grzegorz "Griszka" Sobieszek w kampanii #sportprzeciwhomofobii / Fot. KPH
Akcja Kampanii Przeciw Homofobii #SportPrzeciwHomofobii wystartowała 17 marca. Tego dnia w swoich mediach społecznościowych (instagram i facebook) siódemka sportowców i sportsmenek umieściła zdjęcia w koszulkach z napisem Sport Przeciw Homofobii.
W akcję zaangażowali się: piłkarz Radek Majdan i jego partnerka Małgorzata Rozenek, podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, mistrz Polski w Muay Thai Kamil Siemaszko, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer, trener Muay Thai i MMA, współzałożyciel klubów sportowych Academia Gorila - Grzegorz Sobieszek, wicemistrz Europy Jiu-jitsu Ne Waza Tomasz Paszek i mistrz świata z 2016 oraz aktualny mistrza Polski w brazylijskim Jiu-jitsu Maciej Kozak. Poza publikacją zdjęć sportowcy i sportsmenki w swoich wpisach na mediach społecznościowych wyjaśniają, dlaczego wspierają walkę z homofobią.

Radosław Majda i Małgorzata Rozenek wspierają #sportprzeciwhomofobii / Fot. facebook.com
Radosław Majda i Małgorzata Rozenek wspierają #sportprzeciwhomofobii / Fot. facebook.com
Od transparentu do akcji
Akcja Kampanii Przeciw Homofobii #SportPrzeciwHomofobii powstała w reakcji na homofobiczny transparent wywieszony na stadionie Legii Warszawa. Pomimo tego, że olbrzymich rozmiarów baner nienawiści powiewał na trybunach Legii przez całe 90 minut, nikt nie zareagował.

- Akcją #SportPrzeciwHomofobii chcemy pokazać, że świat sportu może wyglądać inaczej - że są w Polsce sportowcy i sporstmenki, którzy sprzeciwiają się homofobii i mówią o tym głośno - mówi Franciszka Sady z KPH. - Te zdjęcia to dopiero początek. Liczymy na to, że po publikacji zdjęć pierwszej grupy sportowców i sportsmenek do akcji dołączą inne osobistości ze świata sportu -dodaje.

Warto podkreślić, że skala przemocy wobec osób LGBT w Polsce jest olbrzymia. Jak wynika z badań* blisko 70% osób LGBTA doświadczyło przemocy motywowanej uprzedzeniami w ciągu ostatnich dwóch lat. Kampania Przeciw Homofobii i inne organizacje działające na rzecz praw człowieka od lat postuluje wprowadzenie zmian w Kodeksie karnym, które pozwolą skutecznie przeciwdziałać przemocy motywowanej homo- i transfobią. Postulaty aktywistów i aktywistek jak dotąd nie spotkały się z reakcją władzy.
Kampania Przeciw Homofobii

Komentarze (1 - 10 z 34)

"Polscy sportowcy" z tefałenu:-):-):-):-):-):-)
 32  
Najbardziej w życiu ma przerąbane biały, heteroseksualny mężczyzna.
 21  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
być homofobem to zaszczyt ze moge srać na POsranych lewackich trolli lemingowych i POjebów LGBT
jerzy z centrum POdający świńskie ryje na tacy Koalicji Europejskiej 19.03.2019 (15:03:47)
 34  
Zaraz się zacznie atak z za ekranu. Bo to takie polskie atakować Polaka bo myśli inaczej żyje inaczej . Miłość nie wyklucza.
Obserwator medialny 19.03.2019 (15:15:34)
 20  
TVN 24
TVN 24
Tvn 24
cala prawda cała dobę
W obronie HOMOSEKSUALISTÓW....
 13  
Standardy edukacji seksualnej WHO to są standardy, które wielokrotnie już były w mediach omawiane. Przewidują one seksualizację dzieci od najmłodszych lat, oswajanie ich ze wszelkimi patologiami i przede wszystkim nauczanie, że norma seksualna jest równa wynaturzeniu...
Łapy precz od dzieci
Nauka masturbacji w przedszkolu?
Mniejszość ma decydować za większość?
 3  
na rząd, że rzekomo przekazuje samorządom za mało pieniędzy na oświatę. Internauci błyskawicznie wytknęli Trzaskowskiemu, że z jednej strony narzeka na brak pieniędzy w stołecznym budżecie, a z drugiej wydaje pieniądze warszawiaków na projekty ideologiczne czy drogie szkolenie medialne dla siebie i wiceprezydenta Rabieja.????
 4  
Czy masz dzieci? Czy wiesz co mówią standardy WHO?
Czy powtarzasz mantrę nadaną przez słuszność jednej opcji PIS?
Brak wiedzy seksualnej pokazuję, że pedofil w czarnej sukni molestuje dziecko bo ono nie wie co to jest zły dotyk. Brak wiedzy seksualnej wśród Polaków dobrze dokumentuje kanał "matura to bzdura " obejrzałem i jestem zaniepokojony jak młode pokolenie reprezentuje niski poziom wiedzy w tej materii. A za komuny ten problem spostrzegła lekarz ginekolog tworząc książkę "Sztuka kochania" by uświadomić polaków jak ich poziom edukacji seksualnej jest niski a tym samym dać dobre narzędzie do edukacji seksualnej na tamte czasy by podnieść życie seksualne polaków.
 6  
Z raportu WHO wynika, że „rozwój seksualności rozpoczyna się w momencie urodzenia”, dlatego edukację w tym zakresie należy rozpocząć przed czwartym rokiem życia. Edukacja seksualna przetasowana jest z edukacją społeczną, której celem jest uczenie wychowanków żłobków otwartości na różnorodność związków. Dzieci w wieku 0-4 mają nabrać przekonania, że istnieją różne koncepcje rodziny i każdy model jest poprawny. Z kolei przedszkolaki w wieku 4-6 lat mają być uczone otwartości na odmienność seksualną, co ma przygotować grunt do samodzielnego wyboru własnej tożsamości seksualnej. Według wytycznych WHO, dzieci w przedziale wiekowym 9-12 powinny umieć „rozpoznawać różnice między tożsamością płciową i płcią biologiczną”. Jeśli przywołać tutaj pomysł stary pomysł, nieistniejącej dziś partii Palikota o tym, by 12-latki mogły decydować o zmianie płci, wszystko składa się w spójną całość. .
Jeszcze jakiś pytania?
 5  
Do obserwatora mediów zamilcz dziecko jak byś miał dzieci to byś tak nie pisał...
Oglądaj mniej TVN 24...
To może wolisz wielka księgę ci**ej?
sprawdź co to dla maluchów...
 4