Łukasz Szewczyk28.06.2019 (15:10)1 komentarz

Uber Eats wprowadza opcję odbioru osobistego z restauracji

Warszawa jest pierwszym polskim miastem, w którym Uber Eats wprowadza w swojej aplikacji możliwość odbioru osobistego zamówionych wcześniej dań z blisko 300 restauracji.
Uber Eats
Wprowadzenie nowej usługi w aplikacji Uber Eats ma na celu wsparcie rozwoju branży restauracyjnej w Polsce. Poprzez umożliwienie użytkownikom samodzielnego odbioru dań, Uber Eats chce zapewnić im szybki i wygodny sposób dostępu do posiłków - niezależnie od tego, czy jest to jedynie "kawa w biegu", czy chęć ominięcia kolejki w porze lunchu. Warszawa pilotażowo dołączyła do innych europejskich miast, w których usługa już działa - Londynu, Paryża oraz Sztokholmu. Wśród restauracji, które włączyły się do programu, można wymienić m.in. sieć Bobby Burger, Mango Vegan lub Trattoria Rucola.
Usługa "Pick-Up" w ramach Uber Eats będzie dla restauracji kolejną szansą na rozwój biznesu. Dzięki niej ich klienci będą mogli w szybki i łatwy sposób zamawiać ulubione dania bez konieczności dodatkowych rejestracji, minimalnej wartości koszyka itd.

- Uber Eats na trwałe zmienił obraz branży restauracyjnej w Polsce i nadal chcemy utrzymywać ten kierunek. Dzięki nowej usłudze miejsca, które dotychczas w ogóle nie miały opcji dostawy, nie tylko dotrą do nowych klientów ze swoją ofertą, ale od razu umożliwią wygodny i szybki odbiór zamówienia. Żyjemy w pośpiechu, zwłaszcza w dużych miastach, dlatego tym bardziej ważne jest, by dostarczać klientom usługi, których potrzebują, w najwygodniejszej dla nich formie - niezależnie, czy dotyczy to ulubionej kawy na wynos, czy ominięcia kolejki w porze lunchu. Jest to projekt pilotażowy, dlatego uważnie będziemy przyglądać się temu, z jakim odbiorem spotka się nowa funkcja i w jaki sposób możemy ją jeszcze poprawić - mówi Krzysztof Radoszewski, General Uber Eats manager CEE.

Rozwiązanie "Pick-Up" zadebiutowało na początku 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj z możliwości odbioru osobistego dań mają okazję korzystać klienci ponad 1000 restauracji, między innymi w Austin, San Diego, Dallas i Phoenix.

Po udanym debiucie w USA, pierwszymi miastami w Europie, które zdecydowały się w marcu 2019 toku na wprowadzenie opcji "Pick-Up", były Londyn i Paryż. Dzisiaj tą możliwość daje ponad 2000 brytyjskich i francuskich restauracji. Warszawa jest kolejnym miastem, które przetestuje nowe rozwiązanie na platformie Uber Eats.

W jaki sposób złożyć zamówienie z odbiorem osobistym?
W trakcie składania zamówienia w aplikacji Uber Eats należy wybrać opcję dostawy, oznaczoną jako "Odbiór osobisty". Po złożeniu zamówienia użytkownik będzie mógł zobaczyć, po jakim czasie będzie gotowe jego zamówienie i udać się po odbiór. Aplikacja będzie również pokazywać, jak daleko od użytkownika znajdują się restauracje oferujące nową usługę.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Takie rozwiązanie istnieje od dziesięcioleci. Dzwonię do restauracji, zamawiam na wynos, ustalam kiedy mam przyjechać i o określonej godzinie jadę. Po co mi do tego jest potrzebny pośrednik?
 4