Łukasz Szewczyk09.09.2019 (16:32)brak komentarzy

Visa rozszerza zakres wsparcia dla sportowców na rok przed Igrzyskami Tokio 2020

W związku z rosnącym zainteresowaniem, jakim cieszą się rozgrywki parasportowe, Visa ogłosiła rozszerzenie zakresu wsparcia dla sportowców przygotowujących się do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020.
Visa rozszerza zakres wsparcia dla sportowców na rok przed Igrzyskami Tokio 2020
Na rok przed rozpoczęciem Igrzysk, Visa, jako oficjalny partner usług płatniczych Igrzysk Paraolimpijskich i Złoty Partner Paraolimpijski Igrzysk Tokio 2020, zrekrutowała do swojej drużyny Team Visa pięciu zawodników. Zapewnia także swoje wsparcie dla wprowadzanego przez Japoński Komitet Paraolimpijski programu, który umożliwia posiadaczom kart Visa w Japonii dofinansowanie sportowców.
- Igrzyska Paraolimpijskie to doskonała okazja dla ambitnych sportowców do realizacji swoich marzeń - zarówno na boisku, jak i poza nim - powiedziała Lynne Biggar, chief marketing and communications officer w Visa. - To zawodnicy, którzy przekraczają kolejne granice każdego dnia. Ich postawa świetnie odzwierciedla więc to, co dla marki Visa jest najważniejsze. Z dumą rozszerzamy zakres naszego wsparcia dla sportowców paraolimpijskich przygotowujących się do udziału w Igrzyskach Tokio 2020 - dodaje.

Visa jest globalnym partnerem olimpijskim od ponad 30 lat oraz pierwszym i najdłużej udzielającym wsparcia globalnym partnerem Igrzysk Paraolimpijskich (od 2003 roku). W ramach programu Team Visa, funkcjonującego od 2000 roku, organizacja wspiera sportowców, zapewniając im m.in. sprzęt oraz potrzebne zasoby. Oprócz podjęcia ponownej współpracy z reprezentującą Stany Zjednoczone Oksaną Masters, paraolimpijką startującą w narciarstwie biegowym, biathlonie i wioślarstwie, Visa podpisała też kontrakty z innymi paraolimpijczykami - pływakiem Danielem Diasem z Brazylii, pływaczką Aurélie Rivard z Kanady oraz kajakarką Moniką Seryu i lekkoatletą Hajimu Ashidą z Japonii. Masters ma na swoim koncie osiem medali Igrzysk Paraolimpijskich w trzech różnych dyscyplinach, a w Igrzyskach Tokio 2020 będzie rywalizować o medal w kolejnej, czwartej już dyscyplinie - kolarstwie. Fundacja Women's Sports Foundation przyznała jej w 2018 roku tytuł Sportsmenki Roku.

Wsparcie, którym Visa obdarza sportowców obejmuje również działania poza stadionem. Program rozwoju umiejętności biznesowych dla Olimpijczyków i Paraolimpijczyków zapewnia zawodnikom, takim jak wybitny pływak i kolarz Kelly Crowley, jedyną w swoim rodzaju możliwość kontaktu z różnymi obszarami działalności Visa.

W Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020 weźmie udział 4,4 tys. sportowców, w tym 1756 sportsmenek, czyli - według danych Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego - najwięcej w historii. Zawodnicy będą rywalizować w 537 konkurencjach. Igrzyska Paraolimpijskie zorganizowane w Rio w 2016 roku pobiły rekordy oglądalności, przyciągając aż 4,1 mld widzów.