Łukasz Szewczyk06.12.2019 (13:26)2 komentarze

Natalia Kukulska w kultowej świątecznej piosence Coca-Cola "Coraz bliżej Święta" (wideo)

Ponadczasowy hit marki Coca-Cola "Coraz bliżej Święta" stał się w ostatnich latach nieodłącznym elementem oczekiwania na Gwiazdkę. W tym roku kultowy przebój w nowej aranżacji zaśpiewała Natalia Kukulska.
Natalia Kukulska w kultowej świątecznej piosence Coca-Cola "Coraz bliżej Święta" (wideo)
Utwór "Wonderful Dream" wykonywany oryginalnie przez amerykańską wokalistkę Melanie Thornton, to nie tylko jedna z najbardziej znanych piosenek z reklam, ale też kultowy symbol oczekiwania na Gwiazdkę. Polska wersja przeboju, znana jako "Radość dzielenia" lub po prostu "Coraz bliżej Święta", wprowadza nas w świąteczny nastrój już od 2006 roku. Do współczesnej tradycji przeszło już tworzenie jej kolejnych zaskakujących odsłon we współpracy z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć wersję śpiewaną m.in. przez Kasię Kowalską, Margaret, Cleo, Katarzynę Nosowską, a nawet śląski zespół Oberschlesien grający industrial metal. Każda aranżacja podkreśla inny wydźwięk piosenki, a tym samym tworzy unikalny klimat utworu, bliski danemu artyście.
W tym roku Coca-Cola zaprosiła do współpracy ikonę polskiej muzyki popularnej - Natalię Kukulską. Wokalistka pracowała nad nową aranżacją utworu "Coraz bliżej Święta" razem z Archie Shevsky'm oraz Michałem Dąbrówką. W nagraniach uczestniczyli ponadto - Maciej Mąka (gitara elektryczna), Jan Dąbrówka (ksylofon) oraz Aleksandra Chaładaj i Julia Zarzecka (chórek). Premiera teledysku w reżyserii Martyny Iwańskiej już dziś na oficjalnym kanale YouTube Coca-Cola.

- Zrobienie nowej wersji tak znanego świątecznego utworu to wyzwanie, ale bardzo wdzięczne. Zależało mi, żeby całość wyszła naturalnie i bezpretensjonalnie. Osadzony, głęboki groove dodał nowoczesności, choć bazuje na ejtisowym, vintage'owym brzmieniu - do tego świąteczne z natury dźwięki ksylofonu złamane charakternymi syntezatorami analogowymi, gitara elektryczna oraz chórki i mamy potrawę pt.: "Coraz bliżej Święta". Bardzo dziękuję wszystkim muzykom za przyprawienie jej swoim talentem. Mam nadzieję, że atmosfera tego utworu umili nam Święta - mówi Natalia Kukulska.Za koncepcję teledysku, nadzór kreatywny i produkcyjny oraz współpracę z Natalią Kukulską i zespołem odpowiada White Paper Agency.


Teledysk stworzony we współpracy z Natalią Kukulską to element świątecznej kampanii Coca-Cola, prowadzonej pod hasłem "Poczuj magię Świąt". W ramach tegorocznej promocji marka przygotowała również m.in.: świąteczne etykiety, dwa dedykowane spoty reklamowe, reklamy OOH, materiały POSM, loterię konsumencką oraz trasę ciężarówek, na którą wpływ mieli konsumenci, oddający głosy w konkursie internetowym. Do współpracy zostali zaproszeni także influencerzy i tiktokerzy.

Komentarze (1 - 2 z 2)

brzmi trochę jak koza
 3  
Ona taka eko, trendy, natura, gluten free, a reklamuje brązową gazowaną wodę z cukrem.
 0