Łukasz Szewczyk23.01.2020 (11:11)9 komentarzy

Król disco-polo jest tylko jeden. TVP promuje film "Zenek". Plakat i premiera zwiastuna (wideo)

14 lutego 2020 roku premiera filmu "Zenek". Jest to fabularna historia jednej z największych gwiazd muzyki disco polo, Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces, udowadniając wszystkim, że "Król disco polo jest tylko jeden!".
Oficjalny plakat filmu "Zenek"
Oficjalny plakat filmu "Zenek"
W tytułową rolę "Zenka" wcieliło się dwóch aktorów: Jakub Zając (młody Florian ze "Stulecia Winnych") zagrał piosenkarza z początków kariery w latach 80-tych, a Krzysztof Czeczot (znany z ról w produkcjach "80 milionów", "Dziewczyny ze Lwowa" czy "Pitbull") zagrał Zenka dojrzałego, osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo.
W pozostałych rolach występuje plejada znakomitych aktorów: Klara Bielawka (żona Danuta), Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk (rodzice Zenka), Jan Frycz (ojciec Danusi), Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski czy Karol Dziuba. Gościnnie towarzyszą im gwiazdy muzyki disco lat 80-tych: autor przeboju wszechczasów "Never ending story" - Limahl oraz John McInerney, wokalista legendarnej grupy Bad Boys Blue.

Zdjęcia do filmu "Zenek" realizowane były na Podlasiu oraz w okolicach Warszawy. Reżyserem filmu jest Jan Hryniak ("Trzeci", Trik"), a autorkami scenariusza są Marta Hryniak oraz Ilona Łepkowska.


Mecenasem filmu jest Województwo Podlaskie, a patronem honorowym Bocian Pożyczki.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Powiem krótko...... Ehh masakra co za dramat
 5  
Powiem krótko "Chłopaki do wzięcia" to też masakra a ludzie jednak to oglądają.
 3  
Sukces gwarantowany tak jak film smolensk sale benda pekac od frekwencji
 3  
Dobrze wygląda ten zwiastun o Zenku. Wszyscy znają jego muzykę, bo chyba warto pokazać skąd to się wzięło? Hejterzy zawsze się znajdą, ale i tak Zenkowi do pięt nie dorastają
 8  
E, jest Zenek jest Zabawa. Lepszy rodzinny Zenek niż zb*czona Blanka Lipińska... ;)
 7  
jego czasy przeminęły,teraz może buty pucować;)
 3  
TVP...disco polo...

Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku. C.K. Norwid
 0  
Powiem krótko już nie mogę się doczekać napewno oglodne a komu to nie podoba się nie musi oglondac
 1  
powiem krotko, ten film przyciagnie do kin miliony. i to nawet nie dlatego ze wszyscy kochaja disco polo... ale dlatego ze fenomen tego czlowieka i jego sukcesu jest naprawde zagadka...
 0