Łukasz Szewczyk15.04.2020 (15:01)4 komentarze

Żabka wprowadza do oferty maseczki ochronne. "Najtaniej na rynku, bez zysku"

Od środy (15 kwietnia 2020 roku) sieć Żabka umożliwia klientom zakup maseczek w najniższej cenie na rynku, która wynika z całkowitej rezygnacji przez Żabkę i jej franczyzobiorców z zysku.
Żabka wprowadza do oferty maseczki ochronne. "Najtaniej na rynku, bez zysku"
Około 8 milionów jednorazowych maseczek ochronnych będzie dostępnych do nabycia w ponad 6 tys. sklepach w opakowaniach po 10 sztuk w cenie 16,17 zł za pakiet. Do 16 kwietnia 2020 roku maseczki pojawią się we wszystkich sklepach w całej Polsce. Sieć zapowiada, że kolejna transza pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu.
Jest to element działań, które sieć Żabka podjęła w związku z dodatkową ochroną zalecaną na obecnym etapie epidemii. W ostatnich dniach zrealizowana została dystrybucja maseczek ochronnych dla pracowników i rozpoczęło się przygotowanie 500 tysięcy maseczek medycznych do nieodpłatnego przekazania szpitalom. Jednak największym wyzwaniem, które Żabka postanowiła podjąć, było zapewnienie możliwości nabycia, przez jak największą grupę klientów, maseczek w jak najniższej cenie. W efekcie podjęto decyzję o rezygnacji z zysku, zarówno po stronie sieci, jak i franczyzobiorców.

- W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w cenie która odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych - mówi Tomasz Suchański, Prezes zarządu firmy Żabka Polska.

Maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa. Cena za sztukę wynosi poniżej 1,62 zł przy zakupie opakowania zawierającego 10 sztuk. Odpowiada ona kosztowi zakupu maseczek oraz ich dostawy do Polski. Tym samym maseczki sprzedawane są bez marży. Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom wywołanym najniższą ceną na rynku, sieć zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta.

Maseczki przyleciały do Polski specjalnie zorganizowanym m.in. przez sieć Żabka samolotem Boeing 747-400 JumboJet i trafiły w ostatni piątek w nocy na Lotnisko Chopina w Warszawie.

Komentarze (1 - 4 z 4)

nie istnieje firma która by dokładała do klienta. Zysk musi być chociażby i 20 gr na sztuce:)
 2  
Objechałem wszystkie sklepy Żabki w moim mieście. Nikt o tych maseczkach nie słyszał. Podobnie, jak o płynie odkażającym w Orlenie.
 5  
Ja kupiłem 20 ostatnich sztuk u mnie w żabce
 2  
myślę że mogą tak napisać w przeciwieństwie do tych którzy chcą kilka albo kilkanaście razy więcej, co innego że cena zawiera koszty produkcji, logistyki, dystrybucji i transakcji.
 1