Łukasz Szewczyk23.04.2020 (13:27)2 komentarze

"Gotowi do pomocy". Legia Warszawa rusza z akcją pomocową dla seniorów

Legia Warszawa wraz z partnerami, zaproszonymi do współpracy firmami i organizacjami uruchamia pierwszą kompleksową akcję pomocową w Warszawie, zapewniającą bezpośrednią pomoc seniorom w czasie epidemii.
#GotowiDoPomocy - akcja pomocowa dla seniorów zorganizowana przez Legię Warszawa / Fot. Mateusz Kostrzega / Legia.com
#GotowiDoPomocy - akcja pomocowa dla seniorów zorganizowana przez Legię Warszawa / Fot. Mateusz Kostrzega / Legia.com
- Odpowiedzialność społeczna to część misji Legii Warszawa, którą na co dzień realizujemy poprzez naszą Fundację. Dziś, w obliczu jednego z największych wyzwań cywilizacyjnych współczesnej historii, postanowiliśmy, że jako klub przemienimy się w organizację pomocową i we współpracy partnerami oraz z firmami i organizacjami przygotowaliśmy program, do którego zapraszamy wszystkich, którzy w ramach solidarności międzypokoleniowej mogą zaangażować się w pomoc seniorom. Łączmy siły aby razem stworzyć kompleksowy program pomocowy skierowany do osób starszych, najbardziej narażonych w okresie epidemii - powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.
Legia zaprasza do udziału w akcji wszystkie firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne chcące zaangażować się w tą inicjatywę. Centrum operacyjnym i zapleczem akcji społecznej staje się stadion Legii przy ul. Łazienkowskiej. Źródłem informacji o akcji jest główna strona klubu Legia.com oraz gotowidopomocy.pl, a także wszystkie media społecznościowe Legii, które będę informowały o przebiegu akcji. W maju planowana jest także kampania outdoorowa informująca
o akcji #GOTOWIDOPOMOCY.

- Przygotowywaliśmy się do startu akcji tak, aby móc od samego początku wyjść z realną pomocą na dużą skalę. Jestem pewien, że w ciągu najbliższych tygodni dołączą do nas nowi partnerzy i wolontariusze, dzięki czemu wspólnie stworzymy największy program pomocowy w Polsce, wesprzemy wiele tysięcy seniorów w całym województwie i ochronimy ich przed zarażeniem koronowirusem. Stawką jest ludzkie życie, dlatego podchodzimy do tej inicjatywy długoterminowo i będziemy ją prowadzić nawet wtedy, gdy jako klub wrócimy do grania w piłkę. Wierzę, że nasze działania prewencyjnie przyczynią się także do odciążenia systemu opieki zdrowotnej w Warszawie i okolicach - mówi Dariusz Mioduski.

W akcję zaangażowana jest firma T-Mobile Polska, jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, który udostępnił i skonfigurował specjalną infolinię, a także przygotował wsparcie technologiczne dla seniorów. Telefon zaufania (usługa telefonpogadania.pl) został przygotowany przez Fundację "Otwarte Idee" wraz z T-Mobile Polska. Partnerami strategicznymi są również Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w ramach działań Pogotowia Harcerzy i Harcerek ZHR oraz największa niezależna grupa komunikacyjna Group One.

Bezpłatny numer telefonu pomocowego dla seniorów 8009 1916 0 czynny jest codziennie od godziny 12.00 do 17.00).

Akcja #GOTOWIDOPOMOCY prowadzona jest pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawa i Wojewody Mazowieckiego.

Komentarze (1 - 2 z 2)

czyli to odpowiedz na ich slawetne haslo na ulicy: "ej, masz jakis problem?"
 3  
Do ciebie z takim tekstem pierwszy lepszy żul spod żabki wyskakuje i juz masz pełne pory,taki z cb bohater hahah
 3