Łukasz Szewczyk02.09.2020 (13:40)3 komentarze

Empik wprowadza na stałe darmową dostawę dla swoich klientów

• Empik wprowadza całkowicie darmową dostawę dla swoich klientów. Od 2 września dostawa do Paczkomatów i punktów odbioru dostępna jest za 0 zł - na stałe.
• Firma wprowadziła ją w ramach bezpłatnej, nowej usługi Empik Premium Free, która zastąpiła program lojalnościowy Mój Empik.
Empik wprowadza na stałe darmową dostawę dla swoich klientów
Rok 2020 jeszcze się nie zakończył, a już pewne jest, że będzie przełomowy dla segmentu handlu internetowego w Polsce. Penetracja e-commerce skokowo wzrosła - w wyniku ograniczeń związanych z pandemią do zakupów internetowych przekonało się już 72% internautów. Dla wielu konsumentów wciąż jednak znaczącą barierą jest koszt dostawy zamawianych produktów.
- Na początku pandemii udostępniliśmy wszystkim bezpłatnie naszą flagową usługę Empik Premium. Decyzję podjęliśmy szybko i spontanicznie - chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich odbiorców w tym trudnym czasie. Dzięki Empik Premium klienci zaoszczędzili już ponad 150 mln złotych, przeczytali i przesłuchali 2 miliony e-booków i audiobooków w aplikacji Empik Go, wykonali 1,5 mln promocyjnych odbitek zdjęć w Empik Foto. Popularność Empik Premium przerosła nasze oczekiwania. Polacy docenili możliwość korzystania z darmowej dostawy, zniżek na zakupy czy dostępu do książek cyfrowych. Wiedząc, jak ważne są dla klientów te korzyści, obok Empik Premium uruchomiliśmy całkowicie bezpłatny program Empik Premium Free - mówi Karol Ignatowicz, dyrektor ds. transformacji Grupy Empik.

Empik Premium Free zadebiutował 2 września, oferując dla każdego klienta darmową dostawę do Paczkomatów i punktów odbioru. Użytkownicy mają także dostęp do ponad 200 tytułów audiobooków i e-booków oraz do podcastów w aplikacji Empik Go. Empik Premium Free to również promocje i oferty specjalne dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online i w aplikacji mobilnej. Na początek klienci mogą kupić za pół ceny drugi produkt z kategorii książka, muzyka i film.

Empik Premium Free zastępuje istniejący od 2016 r. Mój Empik, którego ponad 5 mln użytkowników automatycznie stało się członkami nowego programu - bez konieczności ponownej rejestracji. Program jest otwarty również dla wszystkich nowych użytkowników.

Sercem Empik Premium Free jest aplikacja mobilna. Rejestracja do programu odbywa się w niej szybko i wygodnie. W aplikacji klient znajdzie dostęp do historii zakupów oraz do ofert promocyjnych z różnych kategorii - obok Książek, Muzyki i Filmu, także np.: Dom i Ogród, Zabawki, Sport czy Zdrowie i Uroda. Użytkownicy mają także możliwość zwrotu towaru bez fizycznego paragonu w ciągu 30 dni. Dokonując zakupów w sklepach stacjonarnych, wystarczy pokazać sprzedawcy widoczny w aplikacji kod klienta, aby korzystać z dodatkowych rabatów i promocji. A od 7 września użytkownicy aplikacji mobilnej mogą otrzymać w sklepach dodatkowy rabat 5% na nieprzecenione produkty.

Każdy zakup w ramach Empik Premium Free, podobnie jak wcześniej w Moim Empiku, to cegiełka, która pomaga co roku przekazać 10 tysięcy nowych książek bibliotekom szkolnym w ramach akcji 1000 powodów by czytać. Do tej pory Empik przekazał 42 tysiące książek dla 42 szkół podstawowych w Polsce.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Spoko nie dla każdego. Ja dalej mam płatną
 6  
Inpost, robisz to dobrze. Nie dość, że tanio i prosto można teraz nadawać paczki, to jeszcze zaa darmo odbiór. Oby tak dalej!
 0  
wow! Empik mega brawa! Dla mnie korzystanie z paczkomatu to najlepsza rzecz na świecie! Aplikacja jest zrobiona super i zdalnego otwierania nic nie przebije. Jeśli chodzi o odpieranie czy nadawanie paczek to tylko InPost!
 0