Łukasz Szewczyk05.01.2021 (17:53)brak komentarzy

Telekonsultacje lekarskie HomeDoctor na Allegro

• Od kilku tygodni klienci Allegro mogą kupić vouchery na usługi medyczne świadczone zdalnie, w formie telefonicznej, chatu lub online.
• Pierwszą firmą sprzedającą usługi w nowo powstałej kategorii "Telemedycyna - vouchery" jest HomeDoctor, który umożliwia konsultacje 24/7 z lekarzami ponad 20 specjalizacji
Potrzeba ograniczenia bezpośrednich kontaktów w pandemii i rosnący popyt na łatwy dostęp do specjalistycznej opieki medycznej mają wpływ na popularyzację rozwiązań telemedycznych. Pod koniec roku na Allegro wystartowała nowa kategoria: Telemedycyna, w ramach której konsumenci mogą kupić voucher na konsultacje lekarskie HomeDoctor i znacząco skrócić czas oczekiwania na fachową poradę lekarską.
- Chociaż boom na telemedycynę trwa od momentu wybuchu pandemii, to telekonsultacje nie są niczym nowym i oferujemy je naszym klientom od 2019 roku. Voucher na konsultacje lekarskie to innowacyjny sposób sprzedaży usług telemedycznych. Dzięki współpracy z Allegro poszerzyliśmy dystrybucję o kolejną formę, którą dobrze znamy z innych produktów cyfrowych. Cieszę się, że możemy wdrożyć ten format z tak zaufanym partnerem. Jako pierwsi proponujemy klientom platformy Allegro ofertę konsultacji HomeDoctor, umożliwiając im szybki i łatwy kontakt z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu i odwiedzania gabinetu - mówi Szymon Horaczuk, prezes HomeDoctor.

HomeDoctor umożliwia konsultacje z ponad 400 lekarzami różnych specjalizacji (internista, pediatra, alergolog, dermatolog, neurolog, kardiolog, onkolog, urolog, ortopeda, reumatolog, endokrynolog, ginekolog, chirurg, pulmonolog, diabetolog, laryngolog, gastrolog, nefrolog, geriatra), dostępnymi 24/7. Po rejestracji, lekarz dzwoni do pacjenta, przeprowadza przez telefon wnikliwy wywiad chorobowy, analizuje przesłane drogą elektroniczną zdjęcia, stawia diagnozę i wdraża leczenie. W razie potrzeby może wystawić zwolnienie lekarskie, e-skierowanie oraz recepty niezbędne do leczenia.

Jak przebiega zakup telekonsultacji HomeDoctor? Klient Allegro kupuje na platformie voucher na telekonsultację. Po złożeniu zamówienia otrzymuje unikalny kod, który uprawnia go do skorzystania z usługi. Przekazuje kod na homedoctor.pl lub na infolinii i zamawia błyskawiczną telekonsultację. Lekarz oddzwania nawet w 15 minut. Poświęca pacjentowi tyle czasu, ile potrzebuje - dokonuje diagnozy, przedstawia zalecenia, a w razie konieczności wystawia również e-receptę i e-zwolnienie.

Partnerami HomeDoctor są największe firmy ubezpieczeniowe i sieci przychodni medycznych w Polsce.