Łukasz Szewczyk29.06.2021 (15:29)brak komentarzy

Przesyłka w cenie przejazdu. Rusza nowa usługa Uber Connect

• Kurtka zostawiona po spotkaniu z przyjaciółmi, spóźniony prezent urodzinowy, ulubiona książka dziecka Co je łączy?
• Od teraz można je przesłać, wchodząc do aplikacji Uber, dzięki nowej funkcji Uber Connect
Przesyłka w cenie przejazdu. Rusza nowa usługa Uber Connect
Uber w trakcie niedawnego wydarzenia Go&Get zaprezentował produkty i usługi, które już wkrótce będą dostępne w aplikacji. Jedną z nich jest Uber Connect, która umożliwia szybkie przesyłanie paczek. Jest to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata i potrzeby użytkowników, którzy teraz będą mogli korzystać z jeszcze szerszego wachlarza usług oferowanych przez platformę. Tym samym Uber rozwija ideę multimodalności. Z nowej usługi będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia oraz Trójmiasta.
Jak przekonuje firma, nowa usługa to także wymierna korzyść dla kierowców realizujących zlecenia z platformą Uber. Dzięki dodatkowym kursom będą mieli szansę zwiększyć swoje zarobki w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Z kolei użytkownicy, dla których zamówienie przejazdu jest już swoistym nawykiem, równie intuicyjnie mogą nadawać przesyłki w mieście.

Po zamówieniu przesyłki zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą śledzić jej trasę oraz kontrolować czas, który pozostał do spotkania adresata z kierowcą. Podobnie jak w przypadku zamawiania przejazdów, usługa Uber Connect jest dostępna od razu po wejściu do aplikacji. Nadanie i dostarczenie przesyłki na terenie tego samego miasta zajmuje mniej czasu niż skorzystanie z tradycyjnych metod przesyłania paczek. W Uber Connect cena za przewiezienie przesyłki jest znana z góry. Koszt wysłania paczki jest zbliżony do ceny zwykłego przejazdu UberX.

- W trakcie kryzysu wywołanego pandemią szukaliśmy sposobów na to, jak nasza platforma może pomóc użytkownikom oraz klientom biznesowym w przewożeniu niezbędnych przesyłek. Jednocześnie chcieliśmy zapewnić dodatkowe możliwości zarobkowe współpracującym z nami partnerom. Postanowiliśmy dostosować naszą technologię do rosnących oczekiwań społeczności i firm. Sytuacja na świecie jest dynamiczna, dlatego skupiamy się na rozwijaniu usług, które odpowiadają na nowe potrzeby - mówi Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland.

Jak to działa?
Zamówienie przesyłki za pośrednictwem Uber Connect jest identyczne jak w przypadku zwykłego przejazdu. Aby skorzystać z usługi, należy:
• przygotować i zabezpieczyć przesyłkę do transportu;
• wybrać usługę Connect w aplikacji Uber oraz zaakceptować regulamin;
• odpowiedzieć na otrzymaną wiadomość, uzupełniając dane: imię i nazwisko odbiorcy oraz dodatkowe informacje na temat dostawy;
• po przyjeździe kierowcy spotkać się w wybranym miejscu i przekazać paczkę;
• skontaktować się z odbiorcą, aby poinformować o nadanej przesyłce;
• śledzić podróż paczki w aplikacji i poczekać na informację, że dotarła na miejsce.