Łukasz Szewczyk15.11.2021 (21:54)1 komentarz

Rusza świąteczna kampania Coca-Cola. "Prawdziwa Magia Świąt" (wideo)

• Coca-Cola wystartowała z kampanią "Real Magic at Christmas".
• Projekt przypomina, że "Prawdziwa Magia Świąt" tkwi we wspólnych chwilach, a jego głównym celem jest ukazanie radości płynącej ze spędzania Świąt razem.
• Działania realizowane są w ramach globalnej platformy marketingowej marki Coca-Cola "Real Magic".
Real Magic at Christmas
W sercu kampanii "Prawdziwa Magia Świąt" znajduje się nowy, krótki film, który ma przypominać o tym, jak ważna jest ludzka dobroć, szczególnie w odniesieniu do nowej rzeczywistości, w której dzisiaj żyjemy. W podnoszącej na duchu opowieści występuje chłopiec, którego wyobraźnia oraz starania sprawiają, że udaje mu się zaangażować różne osoby we wspólną inicjatywę i w duchu Świąt, wspólnie doświadczyć magicznych chwil.
Film rozpoczyna się w momencie, gdy chłopiec wprowadza się ze swoją mamą do nowego mieszkania. Są Święta Bożego Narodzenia, a w nowym domu brakuje kominka. A brak kominka oznacza brak Świętego Mikołaja! Chłopiec postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczyna budować komin z kartonowych pudełek, w co szybko angażują się sąsiedzi i łączą siły, by pomóc dokończyć konstrukcję przed Wigilią.

- To nasza pierwsza kampania bożonarodzeniowa w zgodzie z "Real Magic", czyli nową filozofią marki Coca-Cola. Od zawsze wierzyliśmy w magię Świąt, a w tym roku kładziemy nacisk na to, by pokazać, jak ten czas zbliża ludzi. Postawiliśmy na prosty i podnoszący na duchu przekaz, który ukazuje proces jednoczenia się przy okazji Świąt, a także przedstawia pozytywne nastawienie do drugiego człowieka oraz empatię, jaką powinniśmy się darzyć. Chcemy tym samym przypomnieć, że wszystkim, czego potrzebujemy, by Święta były pełne magii są chwile, które dzielimy z innymi ludźmi i naszymi bliskimi - mówi Manolo Arroyo, Global Chief Marketing Officer

Za produkcję wideo odpowiada agencja dentsuMB UK, a wyreżyserował go Sam Brown z Rogue Films. Właśnie udostępniono pełną, 2,5 minutowę wersja filmu:


Materiał dostępny jest na ponad 90 rynkach na całym świecie. W Polsce dostępne są jego skrócone formy:Ponadto Coca-Cola planuje stworzyć dwa dodatkowe, 20-sekundowe filmiki, w których wystąpią inni bohaterowie głównego wideo, prezentując różne bożonarodzeniowe historie.

W Polsce, w kampanię "Prawdziwa Magia Świąt" zaangażowano jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w kraju - Cezarego Pazurę, który wspiera działania digital w kanałach marki Coca-Cola i swoich. Poza tym, zaangażowanie Cezarego Pazury w projekt uwzględnia udział w wyjątkowej aktywacji skierowanej do konsumentów. To loteria, w której do wygrania jest m.in. udział w kulinarnym warsztacie z aktorem oraz profesjonalnym kucharzem! Zwycięzca może wziąć ze sobą swoich najbliższych lub grupę przyjaciół, a wszystko po to, by przypomnieć sobie, że wspólny posiłek i radość dzielenia się jedzeniem są tym, co sprawia, że Święta są tak magicznym czasem.

Wśród nagród znajduje się również 6 Magicznych Prezentów, których zawartość będzie się zmieniać co tydzień. Jedyne, co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie, to kupić ulubiony napój Coca-Cola, wpisać kod spod nakrętki w aplikacji Coca-Cola i sprawdzić czy okazał się wygraną.

Polską wersję reklamy przygotował McCANN Poland. Za realizację działań digital odpowiada agencja LiquidThread. Za aktywności BTL i organizację promocji konsumenckiej odpowiedzialna jest agencja Fortis, a obsługą PR zajmuje się agencja Big Picture.

Komentarze (1 - 1 z 1)

to nie to samo co kiedyś, najlepsze reklamy to te z ciężarówkami coca-coli, z roku na rok coraz gorzej.
 3