Łukasz Szewczyk25.01.2022 (12:07)brak komentarzy

Jan Mróz nowym dyrektorem Pionu Komunikacji TVN Grupa Discovery

• Od lutego 2022 roku do zespołu zarządzającego TVN Grupa Discovery Polska dołączy Jan Mróz. Obejmie funkcję dyrektora Pionu Komunikacji i Public Affairs.
Jan Mróz
Jan Mróz będzie odpowiedzialny w TVN Grupa Discovery za koordynację działań związanych z komunikacją korporacyjną oraz public affairs. W strukturach Discovery będzie raportował do Espena Skolanda, SVP communications EMEA.
- Ostatni rok był dla nas bezprecedensowy - pełny zarówno wyzwań, jak i momentów olbrzymiej dumy i radości z tego, co udało się nam osiągnąć. W trudnych okolicznościach i dynamicznym otoczeniu rynkowym klarowna strategia komunikacyjna ma kluczowe znaczenie. Janek to jeden z najlepszych specjalistów branży w dziedzinie public affairs. Bardzo się cieszę, że wzmocni nas w tym kluczowym obszarze. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie - zarówno dziennikarskie oraz jako eksperta do spraw komunikacji - jestem przekonana, że będzie dla nas cennym wsparciem - mówi Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.

- Bardzo się cieszę, że ponownie będę mógł pracować dla TVN Grupa Discovery. Ostatni rok obfitował w sytuacje wcześniej niespotykane na rynku mediów. Nigdy przedtem nie szukano sposobu na odebranie TVN Grupa Discovery koncesji, nigdy nie próbowano ustanowić prawa wymierzonego wprost w jednego nadawcę. Ale to był także rok rekordowej oglądalności kanałów TVN i przyspieszenia transformacji rynku telewizyjnego. Praca dla TVN Grupa Discovery to zawsze gwarancja wielu wyzwań. Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem przyczynię się do kolejnych sukcesów grupy - dodaje Jan Mróz.

Jan Mróz pracował wcześniej w agencji SEC Newgate CEE, gdzie pełnił rolę szefa zespołu Public Affairs. Ma szerokie doświadczenie w budowaniu strategii komunikacji, prowadzeniu działań antykryzysowych oraz kampanii wyborczych. W przeszłości pracował m.in. jako rzecznik prasowy w administracji publicznej, dyrektor komunikacji Wiosny Biedronia, dyrektor biura prasowego Lewicy oraz dyrektor komunikacji Instytutu Myśli Demokratycznej. Aktywnie angażuje się w inicjatywy społeczne, m.in. wspiera od początku istnienia fundację Equaversity.