Łukasz Szewczyk07.04.2022 (20:15)brak komentarzy

Michał Szczygieł w koncertowej wersji. Teledysk nakręcony smartfonem Galaxy S22 Ultra (wideo)

• Michał Szczygieł i Samsung łączą siły
• Trzy utwory w nowych aranżacjach z zachwycającą panoramą miasta w tle
• Wszystko to zarejestrowane 190 metrów nad ziemią wyłącznie przy użyciu Galaxy S22 Ultra
W ramach muzycznego projektu Sky Session Samsung łączy siły z czołowym artystą młodego pokolenia Michałem Szczygłem. Podczas specjalnej sesji na żywo utwory Michała zarejestrowane zostały w nowych aranżacjach. Wyjątkowemu występowi towarzyszyła wyjątkowa sceneria - zmieniająca się wraz z upływem dnia panorama Warszawy widziana z perspektywy jednego z najwyższych budynków w mieście. Całość została zarejestrowana najnowszym fotograficznym smartfonem Galaxy S22 Ultra.
- Wiemy, że muzyka jest ważnym punktem odniesienia dla naszych odbiorców. Tym bardziej cieszymy się, że z naszymi urządzeniami w tle możemy realizować artystyczną wizję, po raz kolejny udowadniając, że dla smartfonów Galaxy nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko jest kwestią naszej wyobraźni i motywacji - mówi Magda Sielachowicz-Nowakowska, Head of Marketing, Samsung."

"Spontan", "To będzie dobry dzień", "Jakby co" - to trzy utwory z debiutanckiej płyty Michała Szczygła, która ukazała się w 2021 r. nakładem wytwórni Universal Music Polska. Pomysł, aby zrealizować je w formule muzycznej sesji na żywo zrodził się w głowie artysty już podczas nagrywania oficjalnego klipu do utworu "Spontan". - Już na planie klipu marzyliśmy, aby zarejestrować sesję live w spektakularnej lokalizacji, możliwie wysoko, najlepiej z głową w chmurach - wspomina Michał Szczygieł.

Panorama Warszawy stała się naturalną scenerią do zaprezentowania utworów w nowych muzycznych aranżacjach. Twórcom zależało, by uchwycić miasto w różnych świetlnych sekwencjach - od świtu, poprzez golden hour, aż po późne godziny nocne. Każdy utwór został zarejestrowany o innej porze dnia, co było dużym reżyserskim wyzwaniem. W zrealizowaniu tego zadania pomógł smartfon Galaxy S22 Ultra, który pełnił na planie rolę głównej kamery.


Zdjęcia do Sky Session zostały zrealizowane 21 lutego 2022 r. w Skyfall Warsaw - na 46 piętrze jednego z najwyższych wieżowców w Warszawie.