Łukasz Szewczyk04.07.2022 (12:11)5 komentarzy

BP Polska z promocją na wakacje. Żniżki na paliwo

• Wysokie ceny paliw i koszty tankowania samochodu w coraz większym stopniu obciążają portfele Polaków.
• BP Polska od lipca wprowadza dla swoich klientów ofertę, dzięki której mogą zaoszczędzić nawet 30 groszy na litrze paliwa.
BP
- Zdajemy sobie sprawę z tego, że główną obawą i bolączką wszystkich Polaków są w tej chwili wysokie - i wciąż rosnące ceny - zarówno ceny produktów spożywczych, energii, ale także ceny paliwa - mówi agencji Newseria Biznes Barbara Wiążewska, dyrektor generalny Działu Retail w bp Polska. - Dlatego też przygotowaliśmy dla klientów specjalną ofertę obniżenia cen paliw w okresie wakacji. Od 1 lipca rozpoczynamy promocję cenową na paliwa, w której klienci będą mogli uzyskać rabat do 30 groszy na litrze.
Według danych, które podał GUS, w maju br. ceny paliw po raz kolejny wzrosły o 5 proc. w ujęciu miesięcznym i obecnie są już o 35,4 proc. droższe niż przed rokiem. To bolączka wielu gospodarstw domowych, które powoli są już zmuszone ograniczać wydatki na tankowanie samochodu. Tymczasem wakacje to czas urlopowych wyjazdów i - jak pokazał kwietniowy sondaż przeprowadzony dla portalu Wakacje.pl - w tym roku 3,4 proc. Polaków wybiera się na nie własnym samochodem. To i tak znaczący spadek wobec ubiegłego roku, kiedy ceny paliw były niższe, a ten odsetek wynosił 8,6 proc.

- Promocje i oferty specjalne na czas wakacji przygotowujemy każdego roku. W tym roku jest to oferta specjalna, ponieważ warunki, w jakich funkcjonujemy, a także sytuacja rynkowa, są wyjątkowe. Dlatego też, analizując potrzeby i sytuację klientów, a także otoczenie rynkowe, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu wysokiego rabatu cenowego - mówi Barbara Wiążewska.

Dla klientów indywidualnych, którzy są zarejestrowani w programie lojalnościowym PAYBACK, rabat wyniesie 30 gr na litrze. Z kolei klienci z niezarejestrowaną kartą PAYBACK zapłacą mniej o 10 gr za litr dowolnego paliwa. Oferta obejmuje bowiem paliwa regularne, premium i LPG.

- Jesteśmy przekonani, że jest to atrakcyjna propozycja i mamy nadzieję, że dzięki temu podróże wakacyjne i wakacje będą tańsze - mówi dyrektor generalny Działu Retail w bp Polska. - Dodatkowo przygotowaliśmy też szereg ofert i promocji związanych z naszą ofertą spożywczą i sklepową.

W ramach akcji "Tańsze wakacje z bp" po zatankowaniu minimum 25 l klienci - oprócz rabatów na paliwo - otrzymają także bon rabatowy o wartości 3 zł na zakupy w kawiarni Wild Bean Cafe (WBC) lub skorzystanie z myjni. Mogą też liczyć na atrakcyjne promocje w sklepach na stacjach bp. Przez całe wakacje kontynuowana będzie również oferta czwartkowa, czyli Diesel Ultimate w cenie regularnej. Co ważne, w okresie wakacji wszystkie powyższe oferty się sumują. Szczegółowe informacje na temat ofert promocyjnych dostępne są na stronie internetowej koncernu.

W Polsce bp jest wiceliderem rynku, pod tą marką działa prawie 570 stacji, 500 kawiarni WBC i całodobowe sklepy. Od kilku lat firma przygotowuje projekt "wakacje z bp", który uwzględnia aktualne realia rynkowe. Przykładowo w trakcie pandemii - kiedy bardzo wzrosło zainteresowanie podróżami kamperami - bp przygotowało specjalną propozycję dla kamperowców. Kiedy Tatry były rekordowo oblegane przez turystów, firma razem z TOPR-em wprowadziła specjalne propozycje dla turystów. Z kolei w tym roku to właśnie kwestie wysokich cen paliw okazały się być dla klientów najistotniejsze.
Newseria

Komentarze (1 - 5 z 5)

Ale to nic że paliwa na BP SA droższe średnio o 30 gr na litrze ...
Promocja po h.......u.
 13  
no właśnie nie wszędzie u mnie na dwóch ulicach obok domu jest Lotos, Shell, jakaś stacja "krzak" i BP. i ceny wczoraj wyglądały od 7,99zł SHELL do 7,70 BP zł także. ...
 4  
Orlen obniżył o 30gr to teraz wszyscy czyli zmowa ceny. Sądzę że gdyby stacja Orlen obniżyła o może to zrobić tylko nie chce po 5.50zł to każda stacja by po tyle zrobiła. Ale wolą nam ciemnote wciskać ze wojna na Ukrainie i dlatego tak drogo. Kiedyś się zastanawiałem cczy jest coś możliwe żeby ceny paliw spadły raty spadły sadze ze gdyby wojny nie było to paliwo i tak by nie staniło.
 5  
jedyne co jest dobre na Orlenie to myjnia. Wczoraj zatankowałem na BP i taka sama zniżka jak na Orlenie. I mam przynajmniej punkty Payback. A Orlen> Dziękuję bardzo za to złodziejstwo
 6  
Obniżka fajnie tylko dlaczego się nie mówi, że dotyczy trzech tankowań w miesiącu max po 50 l czyli tak samo jak na Orlenie
 1