Łukasz Szewczyk02.11.2022 (13:57)brak komentarzy

"Prezent". Świąteczna reklama krótkometrażowa od Disneya (wideo)

• "Prezent" to poruszająca opowieść o byciu razem. W tym roku przygotowania do świąt przerywa przyjście na świat nowego członka rodziny.
• Animowana reklama to trzeci i finałowy rozdział serii "Czas, by być razem"
• Animacji towarzyszy nowa piosenka "Nie tylko to" w wykonaniu Ewy Ekwy
Świąteczna reklama Disneya
Disney przedstawił dziś nową reklamę świąteczną. "Prezent" to dwuminutowa animowana krótkometrażówka o tym, że moc opowieści może dać nam siłę, zbliżyć do siebie i wzmocnić rodzinne więzi, zwłaszcza w obliczu wielkich życiowych zmian.
Jest to jednocześnie finałowa odsłona kampanii Disneya "Czas, by być razem" - trylogii animowanych reklam świątecznych. Premiera odbyła się w środę, 2 listopada 2022 w kanałach społecznościowych i telewizyjnych Disneya, jednocześnie w 46 krajach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki i Azji.

¬Pierwsza świąteczna animacja zatytułowana "Lola" ukazała się w 2020 roku. To tam poznaliśmy główną bohaterkę serii - nastoletnią Nicole i jej babcię Lolę. Byliśmy świadkami jak zbliżają je do siebie świąteczne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. W zeszłorocznej kontynuacji pod tytułem "Nowy tata" śledziliśmy dalsze losy dorosłej Nicole i jej dwójki dzieci - Maxa i Elli. Zobaczyliśmy pierwsze święta z nowym tatą Mike'iem. W sercu tej historia była wyjątkowa książka i magiczne chwile, które wydarzają się, gdy rodziny czytają razem. Oba filmy zgromadziły łącznie ponad 184 miliony wyświetleń na całym świecie.

W tym roku bohaterowie przygotowuje się do świąt oczekując nowego członka rodziny.

"Prezent" jest poruszającą opowieścią o relacjach w rodzeństwie, które oglądamy oczami najmłodszej w rodzinie Elli. Gdy wokół wszystko się zmienia, dziewczynka próbuje dostosować się do nowej sytuacji. W centrum opowieści jest ukochana przytulanka - Miki święcący w ciemności. Zabawka łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Tak jak kiedyś jej starszy brat Max, tak teraz Ella decyduje się podarować pluszowego Mikiego noworodkowi przy pierwszym spotkaniu i tak powitać go w gronie rodziny.

- Przez ostatnie trzy lata miliony widzów zobaczyło jak bohaterowie serii "Czas, by być razem" tworzą rodzinne wspomnienia i budują więzi. Chcieliśmy stworzyć rodzinę, z którą utożsamią się widzowie na całym świecie. Jesteśmy wdzięczni za ciepłe reakcje na naszą kampanię świąteczną i mamy nadzieję, że wszystkim spodoba się pełny ciepła finałowy rozdział tej historii - mówi Sarah Fox, VP Marketing & Comms, Disney Consumer Products, EMEA.

W wybranych sklepach w Europie (w tym w Polsce) można kupić produkty inspirowane animacją, w tym Mikiego świecącego w ciemności firmy Simba.


"Prezent" wyprodukował zespół kreatywny Disney Consumer Products, Gaming & Publishing pod kierownictwem Angeli Affinity, Director of Brand Marketing and Creative, we współpracy ze studiem Flux Animation Studios z Nowej Zelandii.

Animacji towarzyszy nowa piosenka. W polskiej wersji językowej utwór "Nie tylko to" śpiewa Ewa Ekwa - wokalistka, autorka tekstów i prezenterka znana z anteny Radia Kampus. Występowała na największych scenach i wydarzeniach z topowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Laureatka konkursu na utwór roku Radia Chili Zet, wybrana w plebiscycie radia Kampus jako jedna z najbardziej obiecujących, wschodzących artystek. Autorami piosenki (w oryginale "A Little More") są Parkwild, Sofia Quinn i Rose. Autorem polskiego tekstu jest Michał Wojnarowski.