Łukasz Szewczyk24.12.2022 (10:15)brak komentarzy

Andrzej Bargiel kolejnym bohaterem kampanii National Geographic "Wielkie małe historie" (wideo)

• Andrzej Bargiel, polski skialpinista i himalaista, a także pierwszy człowiek, który zjechał ze szczytu K2 na nartach, dołączył do grona bohaterów kampanii National Geographic - "Wielkie małe historie".
National Geographic od lat towarzyszy sportowcom, naukowcom i pasjonatom ze świata, ukazując ogromny wysiłek, jaki wkładają w przekraczanie kolejnych barier.
W kampanii "Wielkie małe historie" stacja pragnie skupić się na osiągnięciach Polaków. Bohaterami cyklu są nasi rodacy, często żyjący "tuż za rogiem", których małe, lokalne działania stały się wielkimi i zaczęły wytyczać nowe kierunki na globalną skalę.

Kilka dni temu dobyła się czwarta odsłona "Wielkich małych historii", której twarzą jest polski skialpinista, biegacz wysokogórski i himalaista - Andrzej Bargiel. Ten 34-latek jest pierwszą osobą na świecie, której udało się zjechać z takich szczytów jak: Broad Peak i K2. W materiale nakręconym przez National Geographic Bargiel opowiedział o początkach jego ekstremalnych wyczynów, a także o miłości do Tatr.

- Tatry, choć nie są najwyższym pasmem górskim, kryją w sobie wyjątkowe na skalę świata piękno. Są również wymagające. To w tym miejscu odnalazłem prawdziwy spokój - powiedział Andrzej Bargiel, wspominając swoje dorastanie na Podhalu. - Czuję się wyróżniony zaproszeniem do cyklu "Wielkie małe historie". Chciałbym pokazać, że jeśli w coś wierzymy i jesteśmy konsekwentni w działaniu, możemy dotrzeć do miejsc, o których nie śniliśmy - dodał bohater "Wielkich małych historii".W poprzednich odcinkach cyklu "Wielkie małe historie" wystąpili: astrobiolożka Agata Kołodziejczyk, która pod Tarnowem w Małopolsce prowadzi centrum szkoleń dla przyszłych astronautów, nurek wrakowy i fotograf Tomasz Stachura szukający cennych artefaktów historycznych Bałtyku, a także fizyczka Olga Malinkiewicz - wynalazczyni ogniw perowskiowych, które zrewolucjonizowały branżę fotowoltaiczną.

Wszystkich bohaterów "Wielkich małych historii" poznajemy zarówno na antenie
w formie 1-minutowych zapowiedzi, jak i szerszych materiałów 3-minutowych publikowanych na kanale YouTube