Łukasz Szewczyk13.02.2023 (15:40)brak komentarzy

Disney świętuje 100 lat opowiadania historii. Powstał specjalny spot (wideo)

• The Walt Disney Company 16 października 2023 roku świętuje swoją 100. rocznicę, której obchody będą trwać przez cały rok.
• Fanów i twórców, którzy dzielili radość i magię Disneya w ciągu ostatnich 100 lat Disney uhonorował specjalnym spotem, który zadebiutował podczas Super Bowl LVII
Disney 100
- Świętując tę historyczną 100. rocznicę, ze wzruszeniem spoglądamy wstecz na spuściznę Walta Disneya i jego niestrudzone dążenie do doskonałości, które do dziś napędza naszą Firmę. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni pokoleniom ludzi na całym świecie, że są wyjątkową częścią naszej historii i przez ostatnie stulecie gościli nasze historie i postaci w swoim życiu - powiedział prezes Disneya Bob Iger. - Disney100 celebruje wszystkich naszych fanów, całe rodziny, a także twórców i kreatywnych wizjonerów, których talenty i wyobraźnia stworzyły magiczne chwile, dzięki którym Disney jest tak trwałą częścią globalnej kultury - dodał.
"Disney100 - materiał specjalny" zawiera sceny z ikonicznych filmów, seriali, produkcji scenicznych i parków rozrywki oraz ukazuje fanów Disneya, a także zbiór inspirujących słów Walta Disneya, odwołujących się do wspólnych wspomnień, które zapewniły firmie Disney szczególne miejsce w sercach widzów na całym świecie.


Premiera "Disney100 - materiał specjalny" podczas wielkiego meczu jest kamieniem milowym dla Disneya - zapowiada rok pełen możliwości dla rodzin i fanów w każdym wieku, aby mogli ponownie przeżyć swoje wyjątkowe wspomnienia z Disneyem i zachwycić się nowymi, chwytającymi za serce historiami i doświadczeniami.

W piątek, 17 lutego, swoją premierę kinową będzie miał najnowszy film ze studia Marvela "Ant-Man i Osa: Kwantomania". Następnie, 18 lutego, swoją światową premierę w Instytucie Franklina w Filadelfii, będzie miała Wystawa D100. Wystawa zajmie powierzchnię aż 1394 metrów kwadratowych, a składać się będzie z dziesięciu galerii. W trakcie wystawy ożywione zostaną historie Disneya, a wszystko to dzięki innowacyjnej i wciągającej technologii. Zaprezentowane zostanie ponad 250 "klejnotów w koronie" pochodzących ze skarbca archiwum Walta Disneya - rzadko spotykane oryginalne dzieła sztuki i artefakty, kostiumy i rekwizyty, pojazdy z parków rozrywki i wiele innych. Wystawa zatrzyma się również w innych amerykańskich miastach i Europie (z premierą w Monachium 18 kwietnia 2023).

Przez resztę roku przygotowano premiery kinowe z renomowanych studiów filmowych grupy, w tym Disneya, Pixara, Marvela, czy Lucasfilm. Od "Małej Syrenki" i "Strażników Galaktyki volume 3"w maju, po "Między nami żywiołami", "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia", "The Marvels" i "Nawiedzony dwór" tego lata. Zarówno dobrze znane i kochane postacie, jak i nowe historie ożyją na dużym ekranie. Następnie, 24 listopada 2023 roku w kinach, swoja premierę będzie miał oryginalny film animowany "Życzenie" prosto od The Walt Disney Animation Studios.

Dodatkowo parki Disneya będą obchodzić Disney100. 27 stycznia Disneyland Resort wprowadził nową atrakcję Mickey & Minnie's Runaway Railway, dwa nowe nocne spektakle: "World of Color - One" w Disney California Adventure i "Wondrous Journeys" w parku Disneyland, a także nowe, limitowane oferty rozrywkowe, gastronomiczne i towarowe o tematyce Disney100. Parki Disneya na całym świecie będą również oferować niespodzianki przez cały rok, aby uczcić ten doniosły moment w historii.