Łukasz Szewczyk05.02.2008 (16:34)1 komentarz

Aktorzy przeciwko niewolnictwu

La Strada, Fundacja przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu, zainaugurowała kampanię społeczną - "Na dobrej drodze". Kampanie wspierają znani polscy aktorzy Katarzyna Figura oraz Maciej Kozłowski.
Hasło kampanii brzmi - "Więcej wiedzieć o handlu ludźmi to skuteczniej go zwalczać". Za koncepcję oraz realizację kampanii w całości odpowiedzialna jest agencja Headlines Porter Novelli.
Na terenie całej Polski pojawiły się dedykowane kampanii plakaty oraz billboardy do których swojego wizerunku użyczyli popierający akcję znani polscy aktorzy: Katarzyna Figura oraz Maciej Kozłowski.

Celem kampanii jest zmiana postaw społecznych wobec ofiar handlu ludźmi, jak również poszerzenie powszechnie przyjętej definicji tego zjawiska. Jak wynika z kilkunastoletnich doświadczeń osób zajmujących się profesjonalnie przeciwdziałaniem temu zjawisku, większość polskiego społeczeństwa wciąż utożsamia handel ludźmi wyłącznie z prostytucją.

Kampania prowadzona jest w ramach projektu "IRIS – reintegracja społeczna i zawodowa kobiet ofiar handlu ludźmi", który realizowany jest przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.

Komentarze (1 - 1 z 1)

tak sie zastanawiam, czy oni to popierają tak z czystego serca, czy dostają też za to jakąś kase?
 0