Michał Rogowicz23.10.2008 (10:15)1 komentarz

Polacy pożyczają w sieci

Za pośrednictwem trzech serwisów internauci pożyczyli już sobie wzajemnie 6,5 mln zł. Właściciele serwisów liczą na rozwój biznesu, jeśli banki zaostrzą kryteria kredytowe, pisze Gazeta Prawna.
Serwisy pożyczające liczą na ogromny rozwój swoich serwisów.
- Nie ma co ukrywać, iż liczymy na znaczny wzrost zainteresowania serwisem, jeśli banki będą zaostrzać kryteria przyznawania kredytów - przyznaje Łukasz Banach, prezes firmy Pender, właściciela serwis social lending Monetto.pl.

- Kiedy banki będą odmawiać, ludzie będą przychodzić po pieniądze do nas - dodaje Rafał Agnieszczak, właściciel konkurencyjnego serwisu Finansowo.pl.

Za pośrednictwem trzech działających na polskim rynku serwisów internauci pożyczyli już sobie około 6,5 mln zł. W Finansowo.pl, po 30 tygodniach działania, użytkownicy pożyczyli ponad 2 mln zł. W Kokos.pll wartość pożyczek sięga już 2,7 mln, ale w sumie pieniędzy czekających na pożyczkobiorców jest ponad 3,4 mln zł. W Monetto.pl kwota zrealizowanych pożyczek zbliża się do 2 mln zł, a pieniędzy do wzięcia przez chętnych (czyli wystawionych przez pożyczkodawców) jest nawet 4 mln zł.
Gazeta Prawna

Komentarze (1 - 1 z 1)

W banku jest coraz trudniej dostać pożyczkę, wiem z własnego doświadczenia -niestety. dlatego wziełam pożyczkę właśnie na jednym z tych serwisów mianowicie na kokos.pl i wiem już jedno że jak będę potrzebowała wsparcia gotówkowego napewno nie pójdę do banku, a skorzytam ponownie z kokosa.
 0