Michał Rogowicz02.02.2009 (15:49)22 komentarze

Sąd zakazał emisji kontrowersyjnej reklamy Play

Polkomtel, operator sieci Plus, złożył pozew przeciwko spółce P4, operatorowi Play, w sprawie reklamy porównawczej, która była emitowana w listopadzie ubiegłego roku. Hasłem tej kampanii było "Z Play do Plusa taniej niż z Plusa do Plusa". Sąd zakazał emitowania reklamy najmłodszemu polskiemu operatorowi do czasu zakończenia procesu.
Zaraz po rozpoczęciu kampanii Plus  oraz Era  poinformowali, że złożą przeciwko spółce P4 pozwy. Mimo to Play  nie przerwał kampanii porównawczej.
Polkomtel, tak jak zapowiadał, złożył do sądu skargę twierdząc, że reklama jest nieuczciwa. Operator dodaje, że po doliczeniu pakietów dodatkowych, stawki porównywane w reklamie wcale nie były niższe, od oferowanych przez Plusa.
- Reklamy nie ukrywały faktu, że chodziło wyłącznie o podstawową stawkę abonamentu. Nie mówiliśmy o dodatkowych pakietach, z których korzysta raptem 30-40 proc. abonentów - powiedział Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

W styczniu Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczeń operatora Plus GSM. Nakazał tym samym zaprzestania emisji spornej kampanii do czasu oficjalnego rozstrzygnięcia sprawy.

Jednak Play  nie rezygnuje z kontrowersyjnych reklam. Tym razem nowa kampania dotyczy oferty Play Online. Hasłem jest "Warto być w Orange / Plusie / Erze". Każdy, kto jest klientem Orange, Plusa lub Ery, jeśli przedstawi potwierdzający to dokument, dostanie abonament Play Online za połowę ceny przez pół roku.

Gruszka dodaje, że najnowsza reklama nie ma charakteru porównawczego.
- Nigdy nie zdecydowalibyśmy się na kampanię pod hasłem "Play czasem nie działa. Przejdź do iPlusa" - powiedział portalowi Gazeta.pl rzecznik Play. Zarzuca też Plusowi nieuczciwą grę rynkową.

Gazeta.pl, Play

Komentarze (1 - 10 z 22)

Bardzo dobrze tym burakom z plej srej!
 0  
PLAY rządzi... czy sie to komus podoba czy nie... !! !! !! a byłem juz w każdej sieci... Era, Orange, Plus... jedna wielka szajka...!!
 0  
bejm
rozbawiłes mnie haha pokazałes ze burakiem to jesteś ty
 0  
plej smierdzi a nie rzadzi!
 0  
A ja kibicuje Playowi -ale każda dobra reklama MÓWIĄCA PRAWDĘ!! jest zakazywana ;/ a co z reklamami specyfików odchudzających i innych cudów?
Tam gdzie nie trzeba zawsze robią tyle szumu...
 0  
a kogo interesuja jakies durne pakiety ktore trzeba pilnowac, masz taki pakiet i piszesz sobie sms lub dzwonisz a tu sie okazuje ze on juz sie skonczyl i nabilo ci albo zjadlo cale konto, Plus jest sprytny, wie na czym zarobic. Mam Plusa ale to mi ise najmniej w nim podoba, lekko oszukuja bo mogliby ustawic powiadomoenie o konczacym sie pakiecie.
 0  
Play.najszybszy najtanszy internet ale nie mobilny bo tylko na swoich nadajnikach.taka reklame powina wymyslec sw3..
 0  
Plus to dno. A pan sedzia w sadzie pewnie ma abonament w tym dnie
 0  
regoat, PLUS daje Ci jedną prostą stawkę do wszystkich.... nie zobowiązuje Cię do wykorzystywania pakietów promocyjnych
o niczym nie musisz pamiętać....

oczywiście możesz wybrać sobie jakiś pakiet odpowiadający Twoim potrzebom, no ale cóż... musisz go sobie przypilnować
 0  
Ceny minut w taryfach plusa i play mowia same za siebie wystarczy je sprawdzic aby zorientowac o co chodzi w reklamie porownwaczej o ktorej mowa powyzej.
 0