Beata Ratuszniak24.02.2009 (12:20)9 komentarzy

Raport: Polacy są za piractwem

Z badań przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC (D-Link Technology Trend) wynika, że ponad jedna trzecia Polaków uważa, że nie ma nic niestosownego w pobieraniu z Internetu plików muzycznych lub filmów objętych prawem autorskim.
Co piąty (21 proc.) ankietowany uważa, że ściąganie plików jest naganne. Na pytanie, co powinny zrobić osoby, które już ściągnęły muzykę lub film z Internetu, tylko 9 proc. badanych odpowiedziało, że powinny kupić legalną płytę z danym utworem.
Kolejne 5 proc. respondentów twierdzi, że legalną płytę należy kupić, gdy ściągnięty utwór przypadł słuchającemu do gustu. Natomiast aż 39 proc. badanych wybrało odpowiedź, że "nic nie muszą robić". Do ściągania filmów z sieci przyznaje się 23 proc. ogółu internautów. Wśród nich ponad połowa (52 proc.) udostępnia pliki innym użytkownikom.
D-Link Technology Trend

Komentarze (1 - 9 z 9)

Polacy głosują na PO = Polacy są za piractwem
 0  
Wg mnie piractwo będzie trwało bo ceny oryginalnych programow i gier są zbyt wysokie. Codzi mi glownie o zarobki, bedac w angli i zarabiaja w funtach i kupujach w funtach stac ludzi na zakup nowych gier i programow bo ceny sa niewygorowane, wiec tam nie chialoby mi sie nawet czekac az sciagnie sie plik tylko isc do sklepu i kupic. Natomiast dla przecietnego Polaka ktory zarabia marne 1200 zł ceny są zaporowe i tak jest ze wszytskim, poczekajmy az wejdzie euro to bedziemy mieli jeszcze wieksze dziadostwo w Polsce bo najnizsza krajowa wyniesie 200 E smiech w porowniu do Irlandi czy NIemców. I oni chca zeby piractwo zniknelo
 0  
a co w tym złego ? nawet nie jest to w Polsce nielegalne (ściąganie) ! ja nie ściągam bo nie mam takiej potrzeby, ale nie widzę w tym nic nagannego...
 0  
Kiedyś trzeba powiedzieć dosyć.
Niedługo nie będzie mi wolno bez "pyatnia" wytwórni posłuchać sobie w domu legalnie kupionej płyty.
Z grami już tak jest przykład: Gears of War, wymgane konto LIVE, a usługa nie jest u nas dostępna. Jaki jest sen wprowadzać taki produkt na nasz rynek, tylko jeden więcej kasy sciągnąć.
TU NIE CHODZI I NIGDY NIE CHODZIŁO O OCHRONĘ PRAW AUTORSKICH.
O KASĘ CHODZI i oto aby dała się wymyśleć jak najwięcej sposobów na bezpodstawne wyciąganie jej od konsumentów.
Twórcy, artyści... stańcie po stronie tych, którzy są odbiorcami waszych dzieł.
 0  
@dan. Albo tak jak mowisz albo te softy sa w normalnych cenach a to my zarabiamy jak somalijczycy.
 0  
Jest tak ceny w polsce do zarobków sa kosmiczne bylem w angli tam najnowsze telefony kupisz za ok 300 f czy 200 a co to jest jak zarabiasz tyle na tydzien a teraz przelic cene na polskie realia 1500 zł czyli jedna wieksze wyplata zawsze bedziemy za murzynami i w tyle!to samo jest w holandi czy irlandi, słowacy po wprowadzeniu Euro zarabiaja ok 300 E to z czym do ludzi
 0  
no i bardzo dobrze :) Brawo Polska
 0  
Tu nie chodzi o to, że ceny softu/filmów/muzyki są za drogie. Ściąganie za darmo jest... fajne i wygodne. I proszę bez hipokryzji tu: nawet film kosztujący 5 zł zostanie ściągnięty za darmo, bo... nie będziemy płacić 5 zł złodziejom :)
 0  
No nie wiem ,kto w ogole brał tutaj udział w głosowaniu... poniewaz ja sobie mysle ze jednak patrzac na strone oni-nielegalni.pl jednak nie przystajemy na to piractwo.
 0