Michał Rogowicz23.03.2009 (10:27)19 komentarzy

Internet Explorer 8 nie zachwycił użytkowników

Po premierze najnowszej przeglądarki Microsoftu, firma nie może być zadowolona, ponieważ Internet Explorer 8 nie zachwycił użytkowników i nie odebrał udziałów w rynku pozostałym graczom.
W czasie premiery Internet Explorer 8, udział procentowy aplikacji wzrósł do 1,39 proc. Jednak największy rywal, Firefox 3.0 w tym samym czasie osiągnął udział w rynku wynoszący 25,38 proc.
Internet Explorer 7 zanotował największą stratę w rynku - 0,4 proc. Pozostali konkurenci - Safari, Chrome i Opera - odnotowali nieznaczne zmiany w swoich udziałach w rynku.

Przypomnijmy, że finalna wersja Firefoksa w ciągu trzech dni zwiększyła udział w rynku z 7,8 proc. do 18,9 proc. Widać, że produkt Microsoftu  nie zdobył uznania wśród użytkowników.
Chip

Komentarze (1 - 10 z 19)

a co w IE 8 nie ma nawet nowej skorki tylko ta z 7? postarali by sie bardziej, ten Microsoft zawszemusi cos skopac
 0  
IE8 = trochę poprawiony IE7. Niestety obsługa standardów dalej kuleje (patrz np. test ACID3, gdzie IE8 ma najgorszy wynik ze wszystkich nowych przeglądarek). Firefox, Opera, Chrome, Safari są dużo nowocześniejszego od produktu Microsoftu.
 0  
skorka to tam akurat najmniej ważny element... inna sprawa że nadal jest masa ludzi którzy jadą na IE6 aka. duża dziura
 0  
A mnie się wydaje że IE8 wolniej otwiera strony
 0  
IE ludzie zwykle nie instalują sami, tylko ściaga się im z Windows Update, stąd licznik skoczy dopiero za miesiąc tj, 27 kwietnia. Zresztą i tak pewnie trzeba będzie mieć legalnego Windowsa.
 0  
jako zwykly user powiem ze nie obchodza mnie te testy ACID a to dlatego ze mimio iz IE, jak piszesz, ich nie przechodzi, ale nie ma problemow z wyswietlaniem np tego poratlu - w operze z ktorej pisze teraz tego posta ramka z miejscem na wpisanie tekstu tego komentarza jest zle wyswietlona i nachodzi na avatary znajdujace sie obok, z play24 tez nie da sie skorzystac na operze, a na IE działa ... wiec dla mnie cale te gadanie o przegladarkach to sciema..ja korzystam z Opery glownie dla szybkego wybierania i menadzera plikow... firefox nie przypadl mi do gustu wiec nie moge sie o nim wypowiadac...
 0  
Według dla mnie IE 8 to ... (pardon le mot) ... kupa. Miało być coś lepszego, ale okazuje się, że: działa tylko nieco szybciej od IE 7, żadna rewelacja jeśli chodzi o prawie niezmieniony wygląd i użyteczność, ale co mnie wkur... zdenerwowało ;-) - wyłącza przy uruchomieniu w NortonInternetSecurity opcję ochrony przed phishingiem, NO TO JUŻ SKANDAL! Mozillę wgram, a nie ten chłam.
 0  
Mi się IE8, tak samo jak IE7 wciąż zacina na chwilkę przy otwieraniu nowej karty. To jest tak denerwujące, że aż się nie chce korzystać z tej przeglądarki. Jakoś w firefoxie karty otwierają się płynnie, bez żadnego problemu.
Prawda, IE8 działa szybciej, ale mniej stabilnie.
 0  
A mi IE8 przypadł do gustu, działą dużo stabilniej niż IE7 na Viscie. FF był fajny kiedyś, teraz to porażka a nie przeglądarka.
 0  
***majkel U mnie Opera wszystko poprawnie wyświetla :)
 0