Łukasz Szewczyk01.04.2009 (17:30)brak komentarzy

Rusza kampania na rzecz osób niepełnosprawnych

W kwietniu 2009 roku rusza 1% ogólnopolska kampania z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU).
W 2008r. PSOUU przeprowadziło wraz z prof. Dominiką Maison badania postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kontrowersyjne hasło „Niepełnosprawni intelektualnie mogą Cię zarazić, …ale tylko radością” miało zmienić nasz stosunek do tego, czego tak bardzo się boimy - inności. Przeprowadzone badania ewaluacyjne wykazały, że 92% Polaków uważa, że dobrze, iż problem upośledzenia umysłowego został poruszony. Ponadto, Polacy są zgodni, że więcej podobnych kampanii powinno się organizować (91% - odpowiedzi „zdecydowanie” i „raczej zgadzam się”). Na poziomie większości wykorzystanych zmiennych kampania wpłynęła na wytworzenie bardziej pozytywnego wizerunku osób upośledzonych umysłowo. Podobne zmiany wyników są na poziomie przyznawania praw obywatelskich osobom niepełnosprawnym intelektualnie.
- Wobec tak dobrych rezultatów przygotowaliśmy kolejną kampanię pokazującą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jako osoby posiadające marzenia, pasje, ich możliwości współuczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym - podsumowuje Malina Wieczorek Non Profit & Art Promotion Director TBWA\TELESCOPE.

Agencja TBWA\ jest odpowiedzialna za przygotowanie kreacji do kampanii, która obejmuje spot (telewizja, kino) oraz kreacje (outdoor, Internet i prasa). Film reżyserował Bartosz Piotrowski, a produkcją zajęło się studio ODEON. Autorem zdjęć do printow jest Andrzej Georgiew. Filmy będą emitowane w telewizji (TVP, TV PULS, TVN, Canal+) oraz w sieci kin Cinema City w województwie mazowieckim. Kampania jest również komunikowana w prasie (ulotki insertowane do Gazety Wyborczej, Dziennika, Rzeczpospolitej i Faktu) w Internecie (Interia) oraz na billboardach, plakatach i ekranach w metrze warszawskim (AMS) i przez siec 3 SPACE (sieć 120 ekranów LCD w pubach).

W kampanii występuje Małgorzata Legat, wspierają ją Mistrzynie Europy w Szabli - Aleksandra Socha i Bogna Józwiak.
TBWA