Michał Rogowicz22.04.2009 (10:24)1 komentarz

Polacy mówią "nie" papierowym rachunkom i fakturom

Według najnowszych badań, 66 proc. Polaków posiadających internetowe konto, chciałoby otrzymywać rachunki za prąd, gaz, telewizję, etc. w formie elektronicznej.
Najlepiej, by informacje o płatnościach były dostarczane za pośrednictwem bankowości internetowej, na konto ankietowanych. Takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych przez firmę ARC Rynek i Opinia na zlecenie Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. Tymczasem 82 proc. Polaków korzystających z bankowości elektronicznej wciąż otrzymuje rachunki wyłącznie w formie papierowej.
Wyniki wskazują, że ankietowani chcą otrzymywać rachunki i faktury w formie elektronicznej przede wszystkim ze względu na wygodę ich przechowywania (30 proc.), pewność otrzymania w odpowiednim terminie (22 proc.), wygodę przeglądania (20 proc.) oraz dostęp do rachunków z każdego miejsca i w dowolnym momencie (18 proc.).

Największą - zdaniem ankietowanych - wadą papierowych faktur jest marnotrawstwo papieru (32 proc.). 23 proc. Polaków zwraca też uwagę na problem z przechowywaniem rachunków w takiej postaci. Nic dziwnego - aż 76 proc. Polaków przyznaje, że przechowuje rachunki przynajmniej pół roku, a niektórzy archiwizują je nawet przez 5 lat. 21 proc. respondentów wyraża z kolei wątpliwości związane z otrzymaniem faktury papierowej na czas i możliwością jej zagubienia.
Krajowa Izba Rozliczeniowa

Komentarze (1 - 1 z 1)

Sam juz od wana korzystam tylko zkonta abonenckiego na Orange.pl, miałem dosyć przerzucanych co chwile papierów.
 0  

Polecamy