Agata Kucharczyk18.05.2009 (16:52)6 komentarzy

Jak zachęcić do głosowania w wyborach? (wideo)

Spanikowana blondynka wbiega do lokalu wyborczego. Wydając z siebie przeraźliwe krzyki bierze kartę do głosowania, wypełnia, wrzuca do urny i wybiega. Chwilę później do lokalu wkracza jej prześladowca - mężczyzna z siekierą. On także znajduje czas na oddanie swojego głosu.
Nowa kampania Parlamentu Europejskiego, sięgając po rozwiązania znane z filmów akcji, ma zachęcić młodych wyborców do oddania głosu w wyborach 7 czerwca 2009 roku.

Ten i kilka innych spotów reklamowych, utrzymanych w podobnym klimacie, ma na celu wywołanie u odbiorcy refleksji, iż zawsze znajdzie się chwila na oddanie głosu. Znajdują go zatem także: kolarz na czele peletonu czy grupa zamaskowanych mężczyzn zamierzających obrobić bank.

Kreację na zlecenie Parlamentu Europejskiego przygotowała berlińska agencja Scholz & Friends European Agenda. Filmiki w reżyserii Bernharda Landen'a wyprodukowała United Visions TV & Film Productions. Wszystkie spoty dostępne są na platformie Youtube.
Marketing&More

Komentarze (1 - 6 z 6)

naszemu zacofanemu społeczeństwu to i tak nic nie pomoże.
 1  
Społeczeństwo dzieli się na ludzi zacofanych i zniechęconych polityką, dlatego frekwencja nie będzie duża.
 1  
Kapitalne, jakos trzeba trafić do ludzi
 1  
żenujące. żenujące. żenujące
 1  
ile dostał producent od rozdającej kasę UE?? za te głupie spoty?? głupki robią spoty dla głupków - chyba inaczej tego nazwać nie można.
 0  
jak zachedzic znajoma osobe do glosowania w wyborach?
pomóżcie prosze:)
 1