Łukasz Szewczyk10.07.2009 (15:33)2 komentarze

Telewizja przegrywa z Internetem i komórkami

Z czego zrezygnujesz najprędzej w razie konieczności: z Internetu, telewizji czy telefonu komórkowego? Polacy chętnie zrezygnowaliby z telewizji - wynika z badania przeprowadzonego przez Reader’s Digest.
Na to zadane przez miesięcznik Reader’s Digest pytanie: "Z czego zrezygnujesz najprędzej w razie konieczności: z Internetu, telewizji czy telefonu komórkowego? W większości krajów (w 12 z 17) padała najczęściej odpowiedź: telewizor. Najwięcej w Chinach - 69 proc., w Polsce 47 proc. badanych. Co ciekawe, to kobiety byłyby bardziej skłonne odmówić sobie ulubionych programów.
Wiadomo,Internet coraz częściej odbiera zainteresowanie entuzjastów innym mediom. W dodatku, wbrew powszechnym przekonaniom dotyczy to nie tylko młodszego pokolenia. W krajach, gdzie mniej osób ma łatwy - i tani - dostęp do internetu, liczba osób, które raczej zrezygnowałyby z internetu, niż z telewizji czy komórek, jest większa. Prozduje w tym Brazylia - aż 68 proc. badanych zrezygnowałaby z Internetu.

Najwyraźniej do telefonu, który towarzyszy nam wszędzie, jesteśmy bardzo przywiązani. Mało kto zrezygnowałby z niego w pierwszej kolejności. Wyjątkiem są Kanadyjczycy (55 proc.), dla których połączenia komórkowe są dużo droższe niż w większości krajów zachodnich. Większość docenia możliwość pozostawania w stałym kontakcie. "To daje poczucie bezpieczeństwa" - podkreślano.

Polska znalazła się wśród krajów, gdzie ludzie spośród tych trzech udogodnień najchętniej rezygnowaliby z telewizji (46 proc.). Jest to nieco zaskakujące, ponieważ statystyki mówią, że przeciętny Polak spędza przed telewizorem 3,5-4 godziny dziennie. Może nie ma to wiele wspólnego z tym, na co naprawdę mamy ochotę?
Reader’s Digest

Komentarze (1 - 2 z 2)

a co to Reader’s Digest teraz badaniami się zajmuje? już nie rozsyła spamu przez Pocztę Polską do skrzynek Polaków i nie nabiera ich wygraniem samochodu bądź innych badziewi w zamian za kupno książeczek?

pamiętam hasła w stylu:
"WYGRAŁEŚ"
tylko zakup książki
 0  
Już lepiej zrezygnować z telewizji, niż z internetu, bo w internecie jest już wszystko...
 0