Łukasz Szewczyk25.10.2009 (15:00)57 komentarzy

Adamek-Gołota: Ponad 8 mln widzów

Bokserski sukces Telewizji Polsat. Tak jak się spodziewano, polska walka stulecia między Tomaszem Adamkiem a Andrzejem Gołotą była najważniejszym wydarzeniem weekendu – ponad 8 mln widzów.
Według danych AGB Nielsen Media Research sobotni pojedynek Adamek - Gołota oglądało średnio 8,188 mln widzów (łącznie w Polsacie i Polsacie Sport), a łączne udziały tych stacji w czasie trwania tego pojedynku wynosiły (SHR%) 60 procent.
Cały wieczór bokserski (wszystkie walki + komentarze + programy towarzyszące) oglądało średnio 4,883 mln widzów na Polsacie, oraz 558 tys. widzów na Polsacie Sport, co daje w tym czasie łącznie dwóm stacjom Polsatu 35,4 proc. udziału w widowni.

Co może być pewnym zaskoczeniem pojedynek dwóch pięściarzy przyciągnął przed telewizory nie tylko mężczyzn którzy stanowili 56,1 proc. widowni telewizyjnej - pozostałe 43,9 proc. widowni stanowiły kobiety.

Walka najchętniej oglądana była na terenach wiejskich (39,5 proc. widowni), w małych miastach (24,1 proc. widowni), ale też w największych miastach (20,4 proc. procent widowni). Pojedynek nie różnicował widzów pod względem wieku – jednakowo chętnie oglądany był przez widzów młodych jak i starszych.
AGB Nielsen

Komentarze (1 - 10 z 57)

Ludzie powinni Polsatowi powiedzieć że podczas tej wali to pałka się przegła. Reklama za reklamą.
 0  
kasa misiu kasa sie liczy..
 0  
No cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że Polsat ma "rękę"do sportu:)
 0  
A na iplę nie można było wejść;(
 0  
To chyba z tą iplą specjalnie tak zrobili. Nagle brak połączenia z serwerem i zostało oglądać w tv z reklamami. To było szyte grubymi nićmi!
 0  
To wy chyba jak narzekacie na reklamy w Polsacie nie oglądaliście futbolu amerykańskiego... to jest standard lepsze tak niż jak by sytuacja na żywo się miała dziać a oni by puszczali w tym momencie reklamy... ja się dziwię że te ich wstawki "clipy" zapowiadające reklamy takie długie puszczali... w przeciągu całego wieczoru zebrała by się jakaś minuta czasu to kilka reklam można by było puścić...
 0  
andrew to cienias i mam nadzieje że Polsat już go dalej promować nie będzie i zamiast boksować niech się lepiej zajmie swoją małżonką.
 0  
hm... a ja oglądałem na ipli polsat sport i nie było problemów z zalogowaniem się, co do reklam była jedna reklama między rundami, więc nie wiem w czym problem.
 0  
A na polsacie sport HD była transmisja bez reklam między rundami :-)
 0  
Nie spodziewałem się aż takiego sukcesu. CZekam na kolejne Gale bokserskie.
 0