Łukasz Szewczyk04.11.2009 (10:39)brak komentarzy

Małgorzata Domagalik amabasadorką kampanii Avon

Jesienią 2009 roku rusza kampania społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na temat przemocy domowej wobec kobiet. W kampanię "Nie tylko siniaki robią z ciebie ofiarę" zaangażowała się Małgorzata Domagalik.
Ambasadorką kampanii została znana dziennikarka Małgorzata Domagalik, która wzięła udział w sesji fotograficznej oraz w nagraniu filmu. Zdjęcie zostało wykorzystane w kampanii prasowej i outdoorowej. Film już w drugiej połowie listopada pojawi się na portalach internetowych.
- Swój udział w kampanii przeciwko przemocy "Nie tylko siniaki robią z ciebie ofiarę" traktuję jako coś bardzo naturalnego. Oto jedna kobieta wspiera kolejną: nigdy nie przymyka oczu na to, co złego dzieje się w życiu jej przyjaciółki, matki, siostry. Od chwili, gdy parę miesięcy temu założyłam na rękę bransoletkę - symbol kampanii - nie rozstaję się z nią ani przez moment. Traktuję ją jako swego rodzaju memento i przesłanie, że to, co łączy kobiety, to bycie kobietą - mówi Małgorzata Domagalik.

Fundusze na realizację kampanii pochodzą ze sprzedaży produktów z symbolem nieskończoności odwołuje się do jedności kobiet w tym temacie na całym świecie: bransoletki i naszyjnika „Powiedz STOP przemocy“. Produkty są do nabycia u każdej Konsultantki Avonu w cenie 10 zł. Całkowity zysk z ich sprzedaży jest przekazywany na budowanie, wraz z partnerem kampanii Fundacją Feminoteka, lokalnych koalicji do walki z przemocą.

Do tej pory Avon na ten cel zebrał i przekazał 220 000 złotych. Fundusze pozwoliły na przeprowadzenie debat, warsztatów z samoobrony i asertywności WenDo, szkoleń „ Poznaj swoje prawa”, wydanie newlettera informacyjnego dla kobiet. Już od 25 listopada, w ramach inauguracji Międzynarodowej Kampanii 16 Dni Działąń Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, zostanie uruchomiony specjalny numer, pod którym ofiary uzyskają pomoc psychologiczną i prawną.
Avon