Łukasz Szewczyk12.05.2011 (10:23)6 komentarzy

Grupa Eskadra dla Sony Ericsson Xperia Play (wideo)

19 kwietnia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, wprowadzająca na polski rynek wyjątkowy smartfon Sony Ericsson Xperia Play. Atrakcją był happening "Jak powstaje VIRAL od Qchni?".
200 osób, trenujących wcześniej przez kilkanaście godzin skomplikowaną choreografię, „zagrało” ruchome, animowane piksele. Techniką tą udało się stworzyć z żywych ludzi film animowany, kręcony w jednym, długim ujęciu i prezentujący kultową grę komputerową „PONG”.

W kolejnych, odtwarzanych na żywo scenach Goście konferencji prasowej zobaczyli, jak gra „ładuje się” (animowane LOADING… z kropeczkami z parasolek), następnie mogli podziwiać samą grę w „PONGA” (dwie paletki ze 150 osób odbijające piłkę stworzoną z 50 innych „animatorów”). Mecz zakończył ruchomy, pulsujący napis „YOU WIN!”, a cały happening sfinalizowało ułożenie żywej ikony „Work Smart, Play Hard” (symbolu filozofii, towarzyszącej wprowadzeniu smartfona na rynek) wraz z flagą Sony Ericsson Xperia Play.

Viralowi smaczku dodaje zawarta w filmie sugestia, że cała rozgrywka odbywa się za pomocą najnowszego smartfona, który (dosłownie!) porusza tłumy.

Materiał sfilmowany został ze specjalnego wysięgnika, dającego odpowiednio pionowy punkt widzenia. Dziennikarze mogli nagranie happeningu zobaczyć na żywo i na własne oczy, po czym wzięli udział w prezentacji ogromnych możliwości Xperii Play biorąc m.in. udział w turnieju gier.

Komentarze (1 - 6 z 6)

pomysłowy filmik, bardzo dobrze udało im się to zrobić :) jest o wiele lepszy od innych reklam o tym fonie. ja też bardzo chętnie brałbym udział w takim filmie :)
 0  
ja, to zdecydowanie im się udało, dawno nie widziałem takiego fajnego virala. w sumie SE może sobie pozwolić na promocję, ale smartfonik tez niczego sobie, podoba mi sie, a ta wysuwana konsolka to przecież marzenie każdego gracza, nie wiem, jak można pykać w gierki na dotykowym ekraniem! a oprócz tetrisa co dają, wie ktoś może?
 0  
fajny filmyk a w ogóle inne reklamy Playa są bardzo udane ;)
@snobek: jak prawda, co się doczytałem na forach, to na starcie te gry są dostępne: Asphalt 6 Adrenaline HD v3.3.9 (Sony Ericsson Xperia Play)
Assassins Creed HD v3.9.6 (Sony Ericsson Xperia Play)
James Cameron’s Avatar HD v3.6.0 (Sony Ericsson Xperia Play)
Let’s Golf! 2 HD v3.2.3 (Sony Ericsson Xperia Play)
SpiderMan Total Mayhem HD v3.2.6 (Sony Ericsson Xperia Play)
Splinter_Cell_Conviction_HD v3.1.4 (Sony Ericsson Xperia Play)
UNO HD v3.7.2 (Sony Ericsson Xperia Play)
Brothers In Arms® 2 Global Front HD v3.2.3 (Sony Ericsson Xperia Play)
a inne to możesz zakupić z Android Market, chociaż za jaką cenę.
 0  
ja myślę, że nie wszystkie reklamy SE są takie udane, dla mnie ten rządzi wśród wszystkich !!dobrze udana praca! @snobek: czy naprawdę dają tetrisa? lol :)
 0  
No, ja też się zgadzam. Twórczy to pomysł i kreatywny. Nie wiem, czy to pomysł tej grupy reklamowej, czy Sony Ericsson a Eskadra to wszystko tylko zrealizowała. Zresztą, nieważne. W sumie to wygląda na dobrą współpracę, więc mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli obejrzeć podobne, fajne filmiki.
 0  
jestem tego pewny, bo ostatnio SE już ma coraz lepsze reklamy ! ciekawy może być taki happening na żywo!! Czy oni mają jeszcze podobne filmiki??
 0