Łukasz Szewczyk23.01.2012 (7:22)1 komentarz

"Ja - Motocyklista" - nowa kampania społeczna (wideo)

Prawnicy, duchowni, lekarze, budowniczy, dziennikarze... biorą udział w kampanii "Ja Motocyklista" organizowanej przez Fundację Jednym Śladem. W ramach kampanii każdy wielbiciel motocykli może odsłonić przed obiektywem aparatu swoje codzienne, ludzkie oblicze.
Młody, niestabilny emocjonalnie, nieodpowiedzialny dawca nerek pędzący z niedozwoloną prędkością na "ścigaczu" - tak wielu z nas postrzega motocyklistę. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że wielu z nich spotykamy w naszym codziennym życiu. Uświadomienie sobie tego, że na motocyklach jeżdżą osoby, które znamy, lubimy i szanujemy sprawia, że zaczynamy przychylniej patrzeć na użytkowników tych jednośladów i jesteśmy bardziej skłonni być dla nich uprzejmym na drodze.
Do kampanii zaproszeni są wszyscy motocykliści, którzy mają ochotę wziąć udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej. W umówione weekendy motocykliści są fotografowani zarówno w stroju motocyklowym, jak i codziennym, służbowym. Następnie zdjęcia są zestawiane jedno obok drugiego tak, by pokazać, że motocyklista to też człowiek. Do tej pory zgłosiło się już ponad 50 osób, a wśród nich przedstawiciele ochrony zdrowia, służb mundurowych oraz mediów.

Komentarze (1 - 1 z 1)

"W ramach kampanii każdy wielbiciel motocykli może odsłonić przed obiektywem aparatu swoje codzienne, ludzkie oblicze"
Czyli jadąc motorem jestem zwierzakiem?
zdecydowanie_niezdecydowany 24.01.2012 (11:53:14)
 0