Łukasz Szewczyk28.02.2012 (20:15)29 komentarzy

KRRiT: Kto ogląda Polo TV, Eska TV, TTV, TV6, TV Trwam i Religia.TV?

TV Trwam znacznie przegrywa, pod względem oglądalnością, z kanałami Eska TV i Polo TV, które wygrały konkurs na miejsce w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) - wynika z raportu przygotowanego przez KRRiT.
Od kilku tygodni trwa akcja o wywalczenie miejsca dla TV Trwam w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Z powodu dużego zamieszania wokół konkursy na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na podstawie danych Nielsen Audience Measurement przygotowała raport "Widownia programów Polo TV, Eska TV, TTV, TV6 oraz TV Trwam i Religia.tv w okresie: 1 stycznia - 19 lutego 2012 roku" (plik PDF), który przynosi sporo ciekawych informacji

W analizowanym okresie największą widownię zanotował kanał Polo TV, którego średnia oglądalność wyniosła 17,3 tys. widzów. Drugą pozycję zajmuje Eska TV z oglądalnością na poziomie 12,9 tys. widzów. Stacja TV6 gromadzi ponad 8,2 tys. widzów, a TTV ponad 5,8 tys. widzów.
Program TV Trwam, który nie otrzymał rozszerzenia koncesji na nadawanie programu w sposób cyfrowy naziemny oglądała w tym okresie blisko 5,7 tys. widownia. Dla porównania program o charakterze społeczno - religijnym Religia.TV oglądało 4,5 tys. widzów.

Powyższe wyniki oglądalności kanały dosięgnęły przy następującym zasięgu technicznym:

Programy obecne na multipleksach odbierane poprzez anteny naziemne to jednocześnie programy, które docierają do widzów drogą satelitarną i kablową. Jednak jak pokazuje poniższy wykres, w przypadku stacji Polo TV, Eska TV i TTV znaczą część widowni stanowią widzowie odbierający stację za pomocą anten satelitarnych bądź sieci kablowych.

Wśród widzów prezentowanych programów w analizowanym okresie więcej było kobiet niż mężczyzn, za wyjątkiem programu muzycznego Eska TV, który preferowali mężczyźni. Największy odsetek kobiet miały programy religijne.

Największy odsetek widzów z wykształceniem podstawowym gromadził z kolei program Polo TV, natomiast z wykształceniem wyższym - Religia.tv.

Programami religijnymi zainteresowane były zwłaszcza osoby starsze, przy czym największy odsetek widzów powyżej 60-tego roku życia (60+) przyciągał pro-gram Telewizji Trwam. Pozostałe programy miały młodszą widownię

Jeśli chodzi o wynagrodzenie, największa liczbą widzów o wysokich zarobkach może pochwalić się kanał TTV, z kolei TTV Trwam ma najwięcej widzów wśród zarabiających poniżej tysiąca złotych.

TV Trwam jest zdecydowanym liderem wśród rencistów i emerytów, rolnicy i robotnicy wybierają głównie Polo TV, kanał Eska TV prowadzi wśród klasy średniej, z kolei kadra kierownicza preferuje kanał TTV.

Jak wygląda dobowa oglądalność stacji?. Kanał Polo TV największą widownię notuje w godzinach przedpołudniowych, między 11 a 14. Kanał Eska TV najwięcej widzów ogląda między 12 a 13 oraz wieczorem, między a 18 a 20. Z kolei TTV największą widownią może pochwalić się między 20 a 21. Stacja TV6 swój szczyt oglądalności notuje między 22 a 23 z kolei TV Trwam i Religia.TV największe skoki oglądalności notują między 21 a 22.

Komentarze (1 - 10 z 29)

TTV to nowy TVN
 9  
czyt. Ten artykul juz wczoraj i mamy jasnosc co do bycia TRWAM W NTC to jest nie oplacalne i szkodliwe
 6  
Takie badanie to sobie można wsadzić w ... Nie jestem obrońcą Trwam, ale wydaje mi się, że wyniki oglądalności daleko wyższe mialoby Trwam deklasujac konkurencje, gdyby bylo w DVB-T. A tak policzyli tych obu źródeł i analiz dokonują. Niech tych analiz dokonaja nie uwzgledniajac ogladalnosci tych kanalow z DVB-T. Wtedy mozna porownywac.
 3  
badanie jest juz podpisane przez K. lufta wiec trwam stracilo poparcie w KRRIT I KONIEC FILMU . I nawet wyzwyska moherow juz nic nie dadza
 3  
takie tabele powinny być też do innych stacji
 8  
Takie uogólnienia i badania można sobie wsadzić. Jeśli głównymi widzami Polo TV są rolnicy i robotnicy to jakim cudem ta stacja największą oglądalność notuje w okolicach południa kiedy to te grupy pracują? Ponad połowa widzów tej stacji zarabia pomiędzy 2000 a 3500. Tyle zarabiają robotnicy i rolnicy?
 6  
jako muzulmanin widzę pluralizm ? w RP. Najgorszy badziewie zyska akceptacje, jesli nie jest przeciw po i tuskowi. Nigdy nie bylem dyskryminowany przez katolikow i pis. Zawsze szykanowany przez pzpr, walese i po.
 0  
To tylko świadczy, jak płytki mamy naród, że większości oglądają kanały, gdzie oglądając nie trzeba myśleć. Pozdrawiam płytki narodzie!
 4  
troche racji masz . Ale discopolo dla polakow to tak jak dla amerykanow country taka muzyka narodowa
 4  
te badania to niech sobie wsadzą wiadomo gdzie są tak wiarygodne jak sondaże na tvnie polsacie czy tvp dla PO po prostu już nie mają się czym bronić zresztą słuchałem komisji w sejmie o tv TRWAM dzisiaj i pan Dworak już tego nie wytrzymuje stwierdzając że dla swojego interesu tv TRWAM nie powinna transmitować tych komisji to już świadczy jak im jest nie na rękę rozgłos bo się pogrążają i siebie i PO bo to jest decyzja polityczna i masonów
 0