Magdalena Fris30.03.2012 (16:28)6 komentarzy

Dobre przyjęcie serialu Touch

Polska 2-odcinkowa premiera serialu "Touch", która odbyła się już 4 dni po premierze amerykańskiej, była najlepiej oglądaną premierą w historii polskiego kanału FOX, przyciągając kilkaset procent więcej widzów niż wynosi średnia kanału w pasmach prime time.
Serial odnotował bardzo dobre wyniki w grupie komercyjnej, widzowie w wieku 16-49 stanowili ponad 80% widowni kanału, a oglądalność odcinka drugiego wzrosła
w stosunku do odcinka pierwszego.
Po raz pierwszy w historii telewizji, amerykański serial tak szybko zdobywa popularność na całym świecie. Już w ciągu pierwszego tygodnia od głośnego debiutu w amerykańskiej telewizji serial "Touch" otacza niesamowita aura popularności także na poziomie globalnym.

W kolejnych krajach pierwsze odcinki serialu były jedną z najlepiej ocenianych premier sezonu, często zdobywając 1. lub 2. miejsce w swoim paśmie, przyciągając nawet o kilkadziesiąt lub kilkaset procent więcej widzów niż wynosi średnia dla pasm prime time danego kanału.

W zeszłym tygodniu na brytyjskim kanale Sky 1 serial "Touch" był na pierwszym miejscu w swoim paśmie, wygrywając w rankingu obejmującym wszystkie podstawowe kanały zarówno satelitarne, jak i kablowe. Na włoskim kanale FOX , premiera serialu była drugą w historii tego kanału pod względem liczby oglądających. Na hiszpańskim kanale FOX serial osiągnął w swoim czasie antenowym 1. miejsce w rankingu kanałów telewizji płatnej, w kategorii widzów dorosłych w wieku 18-49 lat.

Na kanałach FOX w Ameryce Łacińskiej serial "Touch" zdobył oglądalność powyżej średniej dla pasm prime time - nawet o kilkadziesiąt lub kilkaset procent w Argentynie, Kolumbii i Meksyku. Serial miał także wiele innych wysoko ocenianych premier m.in. na niemieckim kanale ProSieben, norweskim TV3 oraz Kanale 1 w Rosji. Do tego równoległa do amerykańskiej transmisja drugiego odcinka serialu na kanadyjskim kanale Global-TV zebrała o 27% więcej widzów niż odcinek pilotażowy z 25 stycznia.

"Touch" to serial, którego twórcą jest Tim Kring (Herosi), a wśród producentów poza Kringiem znajduje się Francis Lawrence - znany z takich produkcji jak: "Woda dla słoni" czy "Jestem legendą". Główną rolę gra w nim Kiefer Sutherland, dla którego jest to pierwszy projekt telewizyjny od czasu nagrodzonego Emmy serialu "24 godziny".

Komentarze (1 - 6 z 6)

Mumo to serial szału nie robi ;)
 2  
ale da się obejrzeć !!!!
 0  
moze i do obejrzenia ale nie w UPC
 1  
Jak na razie za bardzo przewidywalny, mam nadzieje ze to się zmieni, poza tym OK
 1  
Dobry wynik tzn. ile? Fox średnio ogląda z 3 tysiące, czyli, że np. dobrnęli do 10 tys.? Ta informacja jest trochę wybrakowana...
 0