Łukasz Szewczyk09.10.2012 (13:42)13

Ponad 20 proc. Polaków posiada konsole do gier. PlayStation górą

21,4% Polaków (w wieku 18-49 lat) posiada konsole do gier, które mogłyby także służyć do korzystania z serwisów "na żądanie" - wynika z nowego badania usług "na żądanie" przeprowadzonego przez Pentagon New Media i firmę Best Content.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 13)

chyba mohery maja przereklamowanego pleja,x360 to jest konsola prawdziwa
 17  
No i tylko " mohery" dostają co miesiąc w ramach ps plusa darmowe gry oraz mogą korzystać z technologi BD i 3D i nie muszą płacić za gre online ehhh ale Ci nie " moherzy" i tak z x360 mają lepiej
 10  
Podawanie tego typu danych to wstyd . Badanie niby reprezentatywne dla grupy 18-49 a realizowane wśród internautów. jeżeli ktoś mi pokaże dane sprzedażowe, z których będzie wynikało , że Sony sprzedało 2 miliony sztuk swoich konsol to gratuluję.
 3  
Jaka jest ta inna konsola HD do gier?
 0  
np: PS Vita

Ja mam PS3 i wielu znajomych tez ma. Mniejszość wśród znajomych ma Xboxa a zaledwie 1 na Wii

Więc coś w tm jest
 3  
@Badacz: Zwróć uwagę na fakt, że dokładnie opisane jest w jaki sposób badanie było realizowane, na jak dobieranej próbie i dla jakiej populacji jest reprezentatywne pod względem jakich cech. Wstydem jest pisanie, że "Badanie przeprowadzone było na reprezentatywnej próbie" i tyle, co niestety jest powszechnym grzechem większości publikujących takie wyniki. Poza tym weź pod uwagę fakt, że wiele konsol w Polsce jest "współposiadanych" - czyli np. ja i brat mamy na spółę, albo ja gram, a mama ogląda filmy na Blu-Ray, dlatego takie proste przeliczenie, jakie proponujesz, nie jest w żaden sposób uzasadnione. Według ogólnodostępnych danych, w tym momencie oficjalnie sprzedano w Polsce ok 600 tys. PS3. Dodaj do tego konsole kupione zagranicą (bardzo dużo osób sprowadzało tak konsole w obliczu znacznej różnicy cen i silnej złotówki), i wyjdzie pewnie niecały milion. Z tego przeliczenia wynikałoby, że jedna konsola przypada średnio na dwie osoby i moim zdaniem, jest to realny wynik.
 0  
Wii nie jest konsolą HD ! nawet nie ma łącza hdmi.Natomiast całkiem możliwe że PS3 prowadzi przed x360, chociaż napewno już przegrywa z x360 pod względem konsol interaktywnych, kinect znacznie wyparł tutaj ps move.
 2  
ps3 prowadzi w kraju, gdzie gry kosztuja 1/6 przecietnej pensji? nie moze byc...

@badacz - pod koniec maja 2012 Sony oglosilo, ze na terenie Polski sprzedali 500 tys. ps3. bardzo duzo osob sprowadzalo sobie je z zagranicy zwlaszcza w 2008 roku (tanie euro), a takze chwile po premierze, bo byly tansze za granica.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 9.10.2012 (18:49:28)
 0  
kinect jest tak samo przereklamowany (a moze nawet bardziej) niz move. pokaz mi po za gra z tanczeniem jakakolwiek senswona gre na kinecta...

move przynajmniej costam daje w strzelankach choc i tak najlepsze gry na niego to sport champion, dance star party i move fitness... reszta jest taka sobie...
HodowcaZwierzatFuterkowyh 9.10.2012 (18:51:40)
 2  
To normalny trend że Play Station jest bardziej obecnym urządzeniem w naszych domach. Ogólnie w całej Europie japończyk jest bardziej popularny od XBOX. który natomiast bardzo dobrze sprzedaje się w Stanach.
 2