Łukasz Szewczyk30.01.2013 (13:36)38 komentarzy

Polsat Biznes startuje 18 lutego. Zastąpi TV Biznes

TV Biznes zmienia nazwę na Polsat Biznes i dołącza do rodziny kanałów Polsatu. Jak zapewnia nadawca, nowa stacja to przede wszystkim nowe podejście do telewizji biznesowej w Polsce - to kanał biznes&life. Szefem Polsat Biznes jest Henryk Sobierajski.
Przemysław Talkowski / Fot. Polsat Biznes
Przemysław Talkowski / Fot. Polsat Biznes
Tworząc Polsat Biznes otwieramy nie tylko platformę wymiany opinii w dziedzinie biznesu i gospodarki, ale będziemy również inspiracją do biznesowego stylu. Na naszej antenie pokażemy wszystkie ważne wydarzenia gospodarcze, zachowamy rytm informacji biznesowych, a dodatkowo wprowadzimy formaty zagraniczne w cyklu biznes&life. Wierzymy, że tak pomyślana formuła kanału biznesowego przypadnie do gustu naszym widzom - mówi szef kanału Polsat Biznes Henryk Sobierajski
Wojciech Szeląg / Fot. Polsat
Wojciech Szeląg / Fot. Polsat
Oferta programowa kanału Polsat Biznes skierowana jest do wszystkich ludzi związanych ze środowiskiem biznesowym: top managementu, finansistów, maklerów giełdowych, inwestorów, przedsiębiorców, ekonomistów, osób prowadzących własną działalność gospodarczą oraz ludzi aspirujących do świata biznesu, chcących zainwestować lub dopiero rozpocząć przygodę z biznesem. Kanał Polsat Biznes ma pokazywać wszystko to, co ważne dla polskiej ekonomii i gospodarki, to co wpływa na kursy walut, na wycenę polskich obligacji, na ceny w sklepach i na stacjach benzynowych.
Robert Bernatowicz / Fot. Polsat
Robert Bernatowicz / Fot. Polsat
Dziennikarze Polsat Biznes we współpracy z cenionymi ekonomistami będą prześwietlać gospodarcze decyzje polskiego rządu, a postanowienia światowych przywódców skonfrontują z realiami rodzimej ekonomii i gospodarki. Na żywo co godzinę, emitowane będą najświeższe biznes informacje z kraju i ze świata. Dziennikarze będą relacjonować zamknięcie sesji na GPW i otworzą sesję w Nowym Jorku. O godz. 20.00 podsumowanie 10 najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w programie "TOP 10". Tuż po nim zaproszeni do studia Polsat Biznes ekonomiści ocenią pomysły gospodarcze polityków w magazynie "Ekonomiści kontra Politycy". Wśród cenionych ekspertów pojawią się, m.in. prof. Witold Modzelewski, prof. Witold Orłowski, prof. Stanisław Gomułka, prof. Leszek Balcerowicz, prof. Robert Gwiazdowski. Programy i magazyny kanału przygotowuje zespół doświadczonych dziennikarzy ekonomicznych redakcji, m.in. Wojciech Szeląg, Przemysław Talkowski, Ernest Bodziuch, Jacek Brzeski, Robert Bernatowicz, Daria Kwiecień, Agnieszka Jabłońska-Twaróg, Aleksandra Frejus oraz Marek Wójcicki.
Jacek Brzeski / Fot. Polsat
Jacek Brzeski / Fot. Polsat
jak zapewnia nadawca, kanał Polsat Biznes będzie przewodnikiem po biznesowym stylu życia w formule biznes&life, w której znajdą się zagraniczne programy i magazyny. Stacja pokaże jak spędzają czas ludzie, którzy odnieśli sukces, na co wydają zarobione pieniądze, gdzie mieszkają, jak wyglądają wakacje de luxe, jakie współczesne technologie i innowacje ułatwiają im biznes, a jakie życie domowe. Dowiemy się także czym jest luksus w najróżniejszych miejscach świata - jakie dobra są najbardziej luksusowe w Azji, a jakie na Antypodach, co jest najbardziej trendy w Nowym Jorku, a czego pożądają Europejczycy. Styl życia elit biznesu kusi niemal każdego, dlatego Polsat Biznes podpowie jak dołączyć do grona "Deluxe" i jak zostać milionerem w programie "Dragon's Den". Polsat Biznes podaruje także "Chwilę luksusu", pokaże "Świat w pigułce" i odbędzie fascynujące "Wyprawy". Widzowie wybiorą się między innymi do kolebki najbardziej nowatorskich budowli na pustyni - "Dubai Mega Mall", a na koniec zdradzimy "Secret History of Diamonds".
Polsat Biznes logo
Polsat Biznes logo
Re-branding kanału TV Biznes pod nazwą Polsat Biznes staruje 18 lutego z nowym logo oraz oprawą przygotowaną przez Polsat News. Kanał aktualnie dociera do połowy gospodarstw domowych w Polsce i jest kanałem bezpłatnym. Szefem kanału jest Henryk Sobierajski.

Komentarze (1 - 10 z 38)

Ciekawe czy będą konkurować z tvn cnbc przydało by się coś bez stronnego bo tvn cnbc stał się strasznie stronniczy i za bardzo ich nie oglądam. Druga sprawa to strasznie kiepski okres na to ludzie potracili w poprzednich latach mase pieniędzy i ich zainteresowanie inwestowaniem finansami spało.........
 6  
Moja propozycja Info z CNN BBC CNBC Bloomberg Reuters na bieżąco plus stałe info GPW. Tak powinno to wyglądać. a Weekend Filmy tematyka biznesowa lub pochodna plus jak wydać o co się w tygodniu zarobiło. Może macie jakieś propozycje internauci?
 13  
Polsat ma coraz więcej kanałów tematycznych, ITI śpi, po za tym Polsat Biznes będzie niekodowany a konkurencyjny TVN CNBC jest kodowany i stronniczy.
Niedługo Polsat będzie miał 3 razy więcej kanałów tematycznych niż TVN.
 12  
Polsat ma coraz więcej kanałów tematycznych, ITI śpi, po za tym Polsat Biznes będzie niekodowany a konkurencyjny TVN CNBC jest kodowany i stronniczy.
Niedługo Polsat będzie miał 3 razy więcej kanałów tematycznych niż TVN.
Boże, fantastyczna wiadomość, tylko kiedy to oglądać. Polsat ma najlepsze programy na świecie i do tego jeszcze najlepsze i najtańsze LTE.
W TVN nie ma w ogóle kanałow tematycznych, a te ktore so so gorsze.
 4  
TV Biznes miał dobrą formułę zanim nie trafił w łapy Polsatu, co teraz z tym niegdyś kanałem będzie trudno przewidzieć. Co do kanałów tematycznych Polsatu to prosta jest odpowiedz. Idą na ilość nie na jakość, poza tym sami tworzą kilka kanałów, reszta to obce kanały z dodanym napisem POLSAT w logo. Szału nie ma.
 6  
@king995 - to Polsat na razie kopiuje od TVN, od tvnstyle, turbo, po tvn24 a nawet helikopter. Najpierw wszystko jest w TVN a potem dopiero w Polsacie. Z resztą co to za różnica.
Poza tym Polsat Biznes będzie KODOWANY !!!
 2  
Powtórzę: POLSAT BIZNES BĘDZIE K*O*D*O*W*A*N*Y
Po co zgadywać skoro ta wiedza już jest w internecie?
 3  
Tylko ze te kopie polsatowskie nawet się nie umywaja do tych TVNu.
Porównywać Polsat Play do TVN Turbo, to jak porównać VW Golfa III do Lexusa CT200h
 3  
na konkurencyjnym portalu podają, że kanał Polsat Biznes będzie jednak kodowany, niestety
 0  
Jak zakodują zmniejszy się widownia nowego TV Biznes. Mam nadzieję, że opamiętają się i zostawią w obecnym stanie.
 2