Łukasz Szewczyk12.02.2013 (14:34)8 komentarzy

"Banshee" - nowy serial akcji od marca w Cinemax (wideo)

W marcu 2013 roku na antenie kanału CInemax premiera nowego serialu "Banshee". Jest to historia byłego więźnia, który w wyniku oszustwa zostaje szeryfem sennego miasteczka Banshee, w którym rządzi lokalny gangster Kai Proctor.
"Banshee"
Lucas Hood (Antony Starr) jest byłym więźniem, który w wyniku oszustwa zostaje szeryfem sennego miasteczka Banshee w okolicy zamieszkałej przez amiszów. Mężczyzna szuka tam Any - kobiety, z którą dokonał zuchwałej kradzieży 15 lat temu. Uratował ją wtedy przed karą za napad i sam oddał się w ręce policji. Okazuje się, że jego znajoma ukrywa się pod fałszywym nazwiskiem Carrie Hopewell (Ivana Milicevic), ma dwójkę dzieci i jest żoną prokuratora okręgowego (Rus Blackwell). Kobieta stara się nie zwracać na siebie uwagi, ale przyjazd dawnego wspólnika sprawia, że jej starannie poukładany świat może runąć. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że miasteczko Banshee zżera korupcja, a w mieście tak naprawdę rządzi Kai Proctor (Ulrich Thomsen). Rozwija on w bezwzględny sposób swoje lokalne imperium, którego filarami są narkotyki, hazard i łapówkarstwo. Lucas zaprzyjaźnia się z Sugar Batesem (Frankie Faison), byłym bokserem, który prowadzi lokalny bar i zyskuje tym samym oparcie w konfrontacji z Kaiem i lokalnymi awanturnikami. Hooda ściga również Pan Królik (Ben Cross), nowojorski gangster, którego niegdyś zdradził, a ten poprzysiągł mu zemstę. W nowym serialu Cinemax, produkcji zdobywcy Nagrody Akademii Alana, nie brakuje intensywnych emocji, przemocy oraz intrygujących tajemnic. Pomysłodawcami filmu są debiutujący scenarzyści i producenci David Schickler i Jonathan Tropper. Serial "Banshee" na antenie Cinemax /Cinemax HD będzie emitowany w soboty o godzinie 22.00 (od 2 marca 2013 roku).

Komentarze (1 - 8 z 8)

Zdziwiłem się kiedy Cinemax w Stanach postanowił zrobić serial i to taki. Jest genialny! Wszystkim polecam, naprawdę. Akcja, humor, efekty specjalne, fabuła - wszystko jest na wysokim poziomie. Gdybym nie wiedział, że to Cinemax, to pomyślałbym, że to serial od HBO.
 5  
W Cinemax ostatnio znajduję więcej ciekawszych pozycji niż w HBO
 2  
W Cinemax ostatnio znajduję więcej ciekawszych pozycji niż w HBO
w sumie to jedna rodzina jest :) Mimo wszystko, Cinemax zawsze kojarzę ze starymi lub niskobudżetowymi filmami. Stąd było moje zdziwienie ;)
 1  
Przecież HBO i Cinemax to jedna i ta sama firma tylko 2 marki :-)
 1  
Ciekawe czy będzie na HBO OD albo GO, bo w tym czasie przeważnie są lepsze rzeczy w TV (albo mam ciekawsze zajęcia niż TV)?
 0  
Dobry serialek podobnie jak Following przy dobry, necie w pare minut można zdobyć odcinek i to w HD
 0  
Jeden z najlepszych serialu ostatnich lat, praktycznie z każdego odcinka można zrobić oddzielny film. Lepszy jest tylko House of cards, no i Breaking Bed, wiadomo. Oglądajcie koniecznie.
 0  
Antony Starr daje radę, oj daje! twardy, niezłomny, odważny , przystojny - kobiety, czy to nie wzór mężczyzny? :D dobrze się to ogląda, ma potencjał ten serial. potencjał też ma strona stworzona specjalnie na potrzeby polskich fanów serialu BANSHEE http://www.banshee.com.pl/ - świeże, ciepłe newsy, ciekawe informacje, ciekawostki. Banshee baby!
 0